Імпортери зацікавились українською пшеницею через підвищення цін на російську

Високі ціни і обмежена пропозиція змушує деяких імпортерів шукати альтернативу поставкам російської пшениці, внаслідок чого українська пшениця з протеїном 12.5% ​​стала більш затребуваною на зовнішньому ринку. Про це повідомляє Refinitiv Agriculture.

У повідомленні ідеться, що в результаті різниця в цінах між пшеницею з Росії та України почала скорочуватися.

Зазначається, що експортне мито підтримує ціни на російську пшеницю з протеїном 12.5% ​​на високому рівні. Ціни пропозицій на російську пшеницю піднялися до $ 300 за тонну FOB в середині серпня і продовжують утримуватися вище цього рівня другий місяць поспіль. Нечисленні пропозиції з поставки російської пшениці в другій половині жовтня-листопаді досягають $ 308-315 за тонну.

На період 29 вересня — 5 жовтня 2021 року мито на експорт пшениці з Росії встановлена ​​МСГ на рівні $ 53,5 за тонну в порівнянні з $ 50,9 за тонну тижнем раніше і близько $ 30 за тонну на початку сезону 2021/22 року (липень-червень ).

Для порівняння, пропозиції щодо постачання української пшениці з протеїном 12,5% в жовтні-листопаді становлять $ 300-305 за тонну FOB. За інформацією трейдерів, українська пшениця з протеїном 12,5% користується попитом у імпортерів як замінник більш дорогого і обмеженої пропозиції російського зерна.

 

Ціни на українську пшеницю з протеїном 12,5% нижче, ніж на російську, а якість в цьому році досить пристойна», — цитує видання трейдера з Києва.

 

Спред між російською пшеницею з 12.5% ​​протеїну і української з протеїном 11.5% скоротився до $ 4.5 за тонну в порівнянні з $ 12.5 за тонну два тижні тому, показують дані Refinitiv.

Нагадаємо, що у 2020 році майже 50 % експортних зернових з України вивезли до Азії та Африки.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується