Собівартість виробництва вища за ринкові ціни або чому високі ціни на газ «ставлять на коліна» українських виробників добрив

Сьогодні українські виробники азотних добрив закупляють газ для виробництва за ціною 25-30 тис грн/1 тис. куб.м, що є неймовірною вартістю для них. Для виробництва ж однієї тонни амміаку, з якого виробляються азотні добрива, необхідно від 0,9 до 1,1 тис куб.м газу. При цьому тонна амміаку на ринку коштує 22-24 тис грн. Такі дані навів засновник ІА «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук в ефірі АгроФМ. Подробиці – читайте в ексклюзиві AgriGator.

«Тобто ціна амміаку нижча, аніж газу, який Україна закупляє для його виробництва. Звісно, що таке виробництво вже збиткове.

В умовах вільного ринку ми не можемо продати амміак за ціною $1,2 тис/тонну. На цьому тлі, сьогодні до України вигідніше імпортувати амміак. Така ситуація, умовно кажучи, ставить на коліна виробників, трейдерів та аграріїв, що закупляють добрива»,- зазначає фахівець.

Дмитро Гордейчук також повідомив, що взагалі, через високі ціни на газ, на сьогодні зупинено 40% потужностей з виробництва амміаку в Європі.

«Наразі розпочинається накопичення добрив для майбутніх весняних польових робіт. Зазвичай. 30% азотних добрив в Україні закуповувалося з липня по січень для подальшого зберігання на складах взимку. Ще 35-40% добрив купувалося в період жовтня-грудня, а інший обсяг – протягом решти місяців.

При цьому 250-300 тис тонн азотних добрив цьогоріч було придбано українськими аграріями за старими цінами. Так, найбільший виробник карбамідно-амміачної суміші (КАС)  в Україні продав двом агрохолдингам України близько 80 тис тонн продукції за ціною близько 9 тис грн/тонну. Для порівняння: сьогодні ціна КАС на ринку – 15 тис.грн/тонну»,- повідомляє засновник ІА «Інфоіндустрія».

Щодо прогнозів розвитку ринку в найближчій перспективі, то на думку Дмитра Гордейчука, робити їх сьогодні дуже важко. Адже ціна на азотні добрива не залежить від політики їх виробників, а буде залежати виключно від ціни на газ. При цьому, фахівець впевнений, що українським виробникам азотних добрив варто знаходити альтернативні джерела поставок газу для свого виробництва.

Дмитро Гордейчук також вважає, що провідним гравцем на світовому ринку добрив на сьогодні є Китай, що впливає на нього набагато більше ніж Україна, Росія та, навіть, США.

AgriGator

 

Відповісти

Ваш email не публікується