Міністр агрополітики назвав перспективу сферу інвестування для українців – AgroTimes

Земля – це ресурс, який завжди формуватиме додаткову вартість.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства агрополітики, посилаючись на виступ профільного міністра Романа Лещенка під час Першій міжнародній конференції з аграрного права.

«Незалежно від того, що буде відбуватися у світі: коронавірус, світові економічні кризи – що завгодно, той, хто перший інвестує і придбає землю, в будь-якому разі буде у виграші», – підкреслив очільник відомства.

Пояснюючи, які переваги дає ринок сільськогосподарських земель, він провів аналогію з ринком нерухомості.

«У вас є $150 тис., які ви хочете кудись інвестувати. Зараз, як правило, перше, що обирають українці, – ринок нерухомості. Сьогодні за ці кошти ви можете придбати в кращому випадку двокімнатну квартиру в столиці, зробити в ній ще за $50 тис. ремонт – у  результаті отримувати в рік максимум $12 тис. доходу від здачі в оренду, і це без амортизаційних витрат. Тепер проведемо паралель із ринком землі. $150 тис. – це 100 га землі, де ви можете в рік виростити, приміром, 380 тонн пшениці, продати з розрахунку $270/1 тонну. І в результаті отримати дохід у розмірі $100 тис. Це – можливості сучасного українського фермера», – пояснив Роман Лещенко.

Тому, за його словами, для ефективного розвитку вітчизняного агросектору на сьогодні дуже важлива підтримка та розвиток малого і середнього сільськогосподарського товаровиробника, формування доданої вартості на кожному етапі виробництва сільськогосподарської продукції, максимальна цифровізація всіх процесів, залучення максимальної кількості агротехнічних  рішень. І це те, на чому сьогодні сфокусована державна політика. Плюс – мінімізація впливу чиновників на всі процеси, що відбуваються в агросекторі.

«Країна, яка має амбіцію стати повноцінною ринковою економікою, повинна мати ринок землі, ринок праці та ринок капіталів. Реформа ринку землі є стратегічною для країни, оскільки агросектор залишається номером один із точки зору формування доданої вартості і забезпечення сталого розвитку держави. Агросектор сьогодні – це  20% валового внутрішнього продукту країни і 50 % валютної виручки», – наголосив міністр.

Нагадаємо, ринок землі пожвавить кредитування агропідприємств. Раніше МінАПК назвали середню ціну за гектар землі сільгосппризначення.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується