Після річної перерви анонсували «Закарпатське божоле» – AgroTimes

Традиційне свято молодого вина – «Закарпатське божоле» – цього року в Ужгороді після річної перерви через пандемію планують таки провести. Дату його проведення приурочили до запровадженого торік День виноградаря та винороба – 12-14 листопада.

Про це повідомляє Ужгородська міська рада на своїй сторінці у Фейсбук.

Передбачається, що на цьогорічному фестивалі божоле якраз молодого вина буде мало. Як розповів Олександр Ковач, голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття, аномально пізно почався розвиток лози – весни, як зазвичай, практично не було, з холоднечі перейшли в спеку і сезон збору винограду запізнюється приблизно на місяць. Оскільки ж і фестиваль буде проводитися на тиждень раніше, ніж зазвичай, то ще мало в кого з виноробів буде достатньо хмільного напою нового врожаю.

Локація «Закарпатського божоле» буде вже традиційна – винні підвали історико-культурного комплексу «Совине гніздо». Першу символічну бочку відкриють, як і в попередні роки, в «серці» Ужгорода – на перехресті вулиць Корзо та Августина Волошина. До цього місця увечері в п’ятницю, 12 листопада, пройдуть костюмованою урочистою ходою.

Планується, що у «Совиному гнізді» свої вина представлять понад 30 виноробів Закарпаття.  Через потенційний дефіцит молодого вина буде дозволено реалізовувати і вина минулорічних урожаїв.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується