Які прилади для картування врожайності є найбільш точними – AgroTimes

У картуванні врожайності існує проблема коректності показань датчиків і їх калібрування, що часом зводить нанівець точність отриманих даних із пристроїв.

Про це розповідає д-р біол. наук Сергій Хаблак, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«З  урахуванням параметрів кожного поля, стану культури (вологості, засміченості, густоти) потрібно калібрувати датчики під час картування врожайності. Більше з тим, будь-який датчик, навіть якщо його налаштовано й відкалібровано, завжди вимірює параметри з похибкою. Це призводить до того, що часом залежно від величини похибки потрібно вводити поправкові коефіцієнти на цю похибку вимірювання, інакше нічого не зійдеться у вимірах», – відзначає науковець.

Наприклад, GPS трекери, за його словами, визначають місце розташування машини з точністю від 2 до 10 м. Вищу точність здатні забезпечити сільськогосподарські навігатори: не більше як 1 м по розташуванню, а за обробки поля похибка може бути приблизно 15-20 см щодо одного проходу до іншого. Найбільшу максимальну точність 2-5 см забезпечують двочастотні приймачі або власні базові RTK-станції або платний сигнал із наявних мереж. Похибка зчитування даних витрати пального з бортової CAN шини автомобіля або трактора становить близько 5-10%, а з місткісних датчиків рівня пального, що встановлюють у  баки, – 3-5%.

Раніше повідомлялося, телематика й картування дозволяє суттєво підвищити якість роботи.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується