Україна та Австрія окреслили шляхи спільного досягнення цілей «Європейського Зеленого курсу»

У Львові відбулася конференція “Австрійсько-український день зелених технологій”, організована Торговим відділом Посольства Австрії – представництвом Федеральної палати економіки Австрії в Україні. Детальніше про захід – читайте на AgriGator. 

У конференції взяли участь Ґернот Пфандлер – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні та Ґабріелє Газельсберґер – Торгова радниця Посольства Австрії.

Під час конференції 12 австрійських компаній у галузі відновлюваної енергетики, систем тепло-, водопостачання та управління відходами поділилися своїм досвідом з представниками українських теплокомуненерго, водоканалів, територіальних громад, а також підприємств різних галузей промисловості.

IMG_2202

Посол Австрії, пан Ґернот Пфандлер, звернув увагу на важливість більш тісної співпраці для досягнення зелених цілей та зменшення викидів СО2. Саме на це розраховує у всьому світі у рамках ініціативи ReFocus федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц. «Для того щоб бути конкурентоспроможним у майбутньому і бути здатним подолати сучасні виклики, дуже важливо зараз працювати з надійними партнерами та інвесторами, щоб дати старт “зеленому майбутньому,» – наголосив пан Посол.

Пані Газельсберґер, Торгова радниця Посольства Австрії зазначила, що метою даного заходу було не тільки представити найкращі практики реалізованих проектів, а також показати нові можливості для розвитку партнерства, серед іншого, у сферах зеленого водню, систем управління відходами та застосування біомаси та біогазу.

IMG_2401

Так, між іншим, були продемонстровані успішні кейси розбудови біогазового комплексу в с. Капітанівка, Кіровоградської області від компанії ААТ та однієї з найбільших в ЕС сонячної електростанції «Покровська» за співпраці компанії ДТЕК та австрійської компанії Commend.

Серед спікерів та активних учасників Конференції були директор “Львівводоканалу” Дмитро Ванькович, директор “Рівнеоблводоканалу” Андрій Карауш, директор Львівського КП «Зелене місто» Тарас Калужний, голова Жовківської тергромади Олег Вольський, директор “Черкаситеплокомуненерго” Павло Карась та заступник Чернівецької ОДА Артур Мунтян.

17 вересня на зустрічі з паном Пфандлером, пані Газельсберґер та представниками австрійських компаній голова Львівської ОДА Максим Козицький наголосив на необхідності розвитку індустріальних парків на Львівщині та взаємовигідної співпраці між українськими та австрійськими підприємствами: «Я вдячний за цю зустріч з паном Послом та австрійськими «зеленими» компаніями, чиї технології можуть збільшити енергоефективність, а також пришвидшити вирішення енергетичних та екологічних задач області та зробити свій вклад у екологічну безпеку України».

«Для ознайомлення з найкращими практиками та перспективними проектами, а також для налагодження нових ділових контактів запрошуємо Вас відвідати Австрію, де Ви, можливо, відкриєте для себе нові напрямки і можливості», – підсумувала пані Газельсберґер.

Учасники конференції зазначили, що саме зараз, коли Україна в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС адаптує своє законодавство до європейських норм,  такі ініціативи є надзвичайно важливими для українських підприємств та громад на їх шляху до сталого розвитку.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується