Новонароджені поросята потребують додаткового введення заліза – AgroTimes

Для здорового розвитку поросят природного надходження заліза з молока свиноматки недостатньо. Тому необхідно вводити відповідну добавку заліза.

Про це розповіла менеджерка з продуктів компанії Biochem Марейке Хьорстманн.

Залізо вкрай необхідно для утворення нової крові в організмі. Так, у дикій природі новонароджені поросята засвоюють достатню кількість заліза, риючись у ґрунті. Дослідження показують, що його дефіцит у поросят-сисунів призводить до різких змін.

Існує кілька причин дефіциту заліза у поросят-сисунів: низькі запаси при народженні;  надзвичайно висока потреба в мікроелементі через швидкий ріст тварин.

Так, при народженні поросят запаси заліза становлять 30-50 мг. Щоденно з молока свиноматки надходить 1 мг заліза, при тому що потреба в ньому для одного поросяти – 7-10 мг на добу. До 28-го дня життя поросяті доступно 60-80 мг заліза, тоді як потреба в ньому в цей період – 280 мг.

Введення заліза між третім і п’ятим днем ​​життя поросят – перевірений спосіб безпечного постачання мікроелемента. Це можна зробити або ін’єкційно, або перорально.

У першому варіанті залізо стає доступним тварині через короткий проміжок часу. Доведено, що ін’єкції заліза безпечні та надійні. Розчини для них зазвичай доступні у ветеринара.

За перорального введення залізо всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Це –  переважно добровільна форма прийому (наприклад, за допомогою ґрунту, гранул або поїлок) або пряме (контрольоване) пероральне введення за допомогою лікарської дози або пасти. Останнє є безпечним прийомом: кожне порося беруть в руки, і продукт вводять безпечно.

Обидва методи введення заліза повинні супроводжуватися надходженням достатньої кількості заліза в корм для поросят. Це пов’язано з тим, що адекватне надходження заліза особливо важливо під час відбирання як засіб підтримки подальшої продуктивності і здоров’я тварини.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується