Найчастіше розтріскуються найбільші черешні – AgroTimes

Зазвичай розтріскуються найбільші черешні. І статистичні 10% розтрісканих плодів становлять половину крупних, найдорожчих ягід.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Прикрість у тому, що розтріскуються зазвичай найбільші, а відтак і потенційно найдорожчі 10%, – зазначила Людмила Толстолік, завідувачка відділу селекції та сортовивчення Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М. Ф. Сидоренка ІС НААН. – А оскільки за законом нормального розподілення у несортованій партії плодів одного помологічного сорту всього 20% плодів будуть дуже великими, то це є втратою половини комерційно найпривабливішої частки продукції».

За словами вченої, потрапляти у плід вода може двома шляхами: з ґрунту через кореневу систему та всмоктуючись через шкірочку. Останній шлях не є основним, як це можна прочитати в деяких інтернет-публікаціях. Він становить в подібних до півдня Степу України умовах не більше як 7% (до речі, саме від нього покликана захищати протидощова плівка й обробка плодів розчином хлористого кальцію).

«Головний шлях надходження вологи в плоди – з ґрунту, через кореневу систему, – наголосила вчена. – Певний вплив на цей процес має підщепа. Є дані, що в дерев на магалебці розтріскування найсильніше, а на ВСЛ-2 — значно слабше. Тут також існує певна буферність, бо частину води затримає ґрунт, велика її кількість випарують листки. Тому розтріскування у грамотно спланованому традиційно технологічному процесі на зрошенні трапляється, але, як правило, не перевищує 10%».


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується