Учені знайшли спосіб скоротити викиди оксиду азоту від покривних культур – AgroTimes

Учені зі штату Пенсільванія (США) навчилися управляти викидами оксиду азоту, які виділяють посіви покривних культур, пише futurefarming.com.

За даними дослідження, внесення органічного добрива після вирощування бобових покривних культур у сівозмінах призводить до збільшення викидів оксиду азоту під час подальшого вирощування. Вчені припускають, що для скорочення цих викидів необхідні інноваційні стратегії управління.

Родючість ґрунтів в органічному сільському господарстві залежить від мікробного кругообігу поживних речовин, що надходять з бобових покривних культур і гною. Однак велика кількість вуглецю і азоту в цих поправках може сприяти утворенню і викиду оксиду азоту з грунтів.

За словами Дебасіш Саха, доцента Університету Теннессі, в біомасі покривних культур, що розкладаються, спостерігаються надлишки азоту.

Так, протягом двох вегетаційних сезонів дослідники виміряли викиди оксиду азоту в грунт в чотирьох сівозмінах кукурудза-соя-озимі з варіаціями ґрунтообробітку, покривних культур і використанням гною. Вони виміряли, як коливаються викиди оксиду азоту на мікромайданчиках, де вирощували покривні культури з унесенням гною.

Вчені припускають, що велика кількість викидів оксиду азоту виникла в результаті швидкого споживання кисню ґрунтом і через залишки покривних культур і гною.

Дослідження показує, що надходження азоту від бобових покривних культур і гною до посівів кукурудзи зробило фазу сівозмін із кукурудзою основним джерелом викидів оксиду азоту.

«Це становить 80% від загального обсягу викидів за три роки ротації. Викиди різко виросли за одночасного збільшення внесення бобових і гною», – зазначає Армен Кеманян, професор виробничих систем і моделювання в Коледжі сільськогосподарських наук Пенсільванського університету.

Дослідники запропонували кілька стратегій щодо скорочення цих викидів. Один з них – видалити частину надземної біомаси бобових перед сівбою кукурудзи. У дослідженні запобігання «спільного розміщення» свіжої біомаси і гною знизило викиди азоту на 60%.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, сільське господарство є головним джерелом емісії одного з парникових газів – оксиду азоту.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується