Коли подорожчає буряк? – SEEDS

В Україні триває сезон збору столового буряка. Зростання пропозиції продукту на ринку призвело до зниження цін. Наразі фермери продають буряк на 2 – 3 гривні дешевше, ніж тиждень тому, повідомляє SEEDS.

У той час, коли роздрібні ціни коливаються від 10 до 20 гривень за кілограм. У той же час, за даними моніторингу AgroTimes, оптова ціна на буряк на найбільшому оптовому ринку півдня країни “Неждана” (Херсонська область) наразі складає 6 гривень за кілограм.

Причиною подешевшання є збільшення пропозиції, адже у продаж масово надходить буряк нового врожаю, пише “Сьогодні”. Але така тенденція на ринку не буде тривати довго. З початком морозів вартість буряка в Україні має зрости. Ціна збільшиться на 1 – 1,5 грн за кілограм. Тому фермерам, які хочуть вигідно продати продукцію варто дещо зачекати з реалізацією.

Що ж до оптових цін на інші овочі борщового набору, то на Херсонщині пізню капусту фермери реалізують по 4 – 5 грн за кілограм. Молода капуста вартує 10-12 грн за кілограм. Цибулю фермери продають по 7 грн за кілограм, а моркву – по 6 грн за кілограм.

Картопля на ринку “Неждана” вартує від 5 до 6,5 грн за кілограм. Така ціна є цілком прийнятною для виробників.

 

“Виробництво продовольчої картоплі — рентабельний бізнес. Наприклад, торік ми продавали картоплю по 5–6 грн/кг. Це хороша ціна для картоплі, яка влаштовує і виробника, і споживача”, – говорить фермер з Чернігівщини Григорій Ткаченко.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується