6 українських агрокомпаній отримають гранти від ЄБРР на впровадження інноваційних технологій

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський Союз (ЄС) надають нові гранти, щоб допомогти інноваційним українським компаніям, які використовують нові підходи для підвищення кліматичної стійкості. Про це йдеться в повідомленні ЄБРР.

Як зазначається у повідомленні, шість компаній з України отримали кліматичні інноваційні ваучери. Ці кошти покривають 75% прийнятних витрат (до € 50 тис. без ПДВ) на інноваційні рішення та технології, ці приватні компанії використовують для протистояння кліматичним змінам.

Інновації включають в себе сільськогосподарські дрони, будинки з конопель, «хороший» пластик та інше.

Заступник голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко сказала:

 

Я дуже вражена відданістю переможців рішенням насущної проблеми кліматичних змін за допомогою чистих технологій. Інвестування в інновації прискорює розвиток проривних чистих технологій, що мають великий вплив, а отже ЄБРР радий підтримати нові успішні українські компанії в рамках нашої програми кліматичних інноваційних ваучерів».

 

Переможцями стали компанія з переробки пластикових відходів «Зе Гуд Пластик Компані», архітектурна студія «Екодар», виробник дріжджів «Ензим», інженерна фірма «Домініон», компанія «Віва Вікторія» і «Лабораторія перспективних ракетних двигунів», що займається ракетно-космічними технологіями .

Так, архітектурна студія «Екодар» пропонує інноваційні енергоефективні та екологічні будинки, які будуються на конопляних блоків і дощок.

Провідний виробник дріжджів в Україні компанія «Ензим» збільшує потужність свого біогазового реактора і зменшує обсяги стічних вод, що утворюються в процесі виробництва дріжджів.

«Віва Вікторія» розробляє кліматичні системи з дистанційним управлінням для теплиць, які мають функції віддаленого доступу, вентиляції, обігріву, поливу, регулювання освітлення та внесення добрив.

«Лабораторія перспективних ракетних двигунів» завершує розробку повнорозмірного дрона для внесення з повітря пестицидів або добрив, який замінить застарілі сільськогосподарські літаки Ан-2.

Нагадаємо, що американські  інвестори зацікавлені інвестувати у розвиток української альтернативної енергетики, що виробляється із аграрної сировини та біовідходів.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується