Горіхівники, скооперувавшись, можуть отримати іншу ціну – AgroTimes

Українським горіхівникам було б непогано йти європейським шляхом: кооперуватися, додавати переробку та експортувати горіх із доданою вартістю.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Олександр Болкісєв, директор компанії «Трейднатс», яка вирощує 43 га волоських горіхів у Роздільнянському районі Одеської області.

«Серйозно горіх у нас почали вирощувати тільки років 5–6 тому, закладати нормальні сучасні сади. І вони тільки-тільки починають виходити на свою промислову потужність, – зауважив виробник. – Те, що експортувалося в минулі роки й досі ще триває – це, грубо кажучи, горіхи «з посадки», з дворів. Це зовсім інша якість й інша ціна – приблизно 1 дол./кг. Такий горіх добре бере, наприклад, Туреччина – на переробку.

У промисловому горіхівництві зовсім інша якість і ціна».

За словами Олександра Болксієва, в Європі немає великих садів, 30–40 га для них уже занадто. Тоді як в Україні площі 100 га і більше вважаються нормальною практикою.

«Тому європейські фермери більше кооперуються, додають переробку і експортують горіх із доданою вартістю. Нам би непогано йти тим самим шляхом, – наголосив горіхівник. – Українська горіхова асоціація, наприклад, пропагує кооперацію. Конференції, які вона організовує, дають багато корисного початківцям-горіховодам. Тобто об’єднання і розвиток галузі вже почалися. Наука наша теж підтягується: готує випуск із магістратури перших агрономів саме сучасного горіхового напряму».


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується