Головні новини тижня від AGRI-GATOR (13.09 – 17.09)

Держбюджет 2022 передано в Раду, аграрії отримали 1,1 млрд грн дотацій, виробництво яєць зменшилось, імпорт свинини зростає, хакери атакували агропідприємства, відкрили найбільший в світі пам’ятник бджолі та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

У Раді зареєстровано проект закону про Державний бюджет України на 2022 рік.  15 вересня, у Верховній Раді уряд зареєстрував законопроект № 6000 про Державний бюджет України на 2022 рік. На розвиток агропромислового комплексу у ньому передбачено 8 млрд грн + 301 млн грн до плану 2021 року.

 

Українські аграрії отримали 1,1 млрд грн дотацій. Українським сільгоспвиробникам за станом на 20 липня поточного року виплачено 1,1 млрд грн держпідтримки, що становить 24,7% від закладених в бюджеті 4,5 млрд грн.

 

Аграріям продовжать терміни подачі заяв щодо компенсації відсотків за кредитами. Мінагрополітики продовжить термін подачі заявок банків від імені аграріїв на компенсацію відсотків за кредитами в рамках цьогорічної підтримки з бюджету — до 25 жовтня 2021 р.

 

В Україні зростуть ціни на алкоголь.  У Мінекономіки удосконалюють інструменти цінового регулювання, зокрема – мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) на алкоголь. Міністерство розробило проект Постанови щодо затвердження оновлених мінімальних роздрібних цін на алкогольну продукцію, який надіслано на погодження усім зацікавленим ЦОВВ.

 

В Україні зміняться правила торгівлі в інтернеті.  В Україні з’являться нові правила для інтернет-торгівлі. Тепер підприємцям доведеться обов’язково розміщувати інформацію про себе і продукцію, а за недотримання правил, за запитом Держспоживслужби, блокуватимуть провайдери.

 

В Україні можуть створити лабораторію для перевірки якості вина.  Держпродспоживслужба пропонує створити лабораторію для проведення аналізу якості виноробної продукції оскільки інших можливостей, щоб прибрати з полиць неякісні вина сумнівного походження, на сьогодні немає.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

Виробництво яєць в Україні зменшилось на 14,5%. За січень-серпень 2021 року виробництво яєць в Україні зменшилося на 14,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, до 9,87 млрд штук. У тому числі сільськогосподарські підприємства одержали 4,61 млрд яєць (на 24,6% менше), господарства населення — 5,26 млрд (на 3,1% менше).

 

В Україні обвалилися ціни на тепличний огірок. Після різкого подорожчання тепличних огірків, яке спостерігалася в Україні минулого тижня, ціни в даному сегменті почали стрімко знижуватися. Так, на сьогоднішній день тепличні комбінати ведуть реалізацію огірків по 10-15 грн / кг, що в середньому на 35% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.

 

Чи можливий новий малиновий бум в Україні? Аналітики EastFruit звертають увагу на загрозу чергового «малинового буму» до врожаю 2022 року. Представники ягідних розплідників підтверджують різке зростання запитів на закупівлю саджанців малини в цьому році, на тлі рекордно високих цін на малину на свіжому ринку, а також на малину, що закуповується для заморозки та експорту.

 

Порти нарощують темпи перевалки зерна. Морпорти України в серпні на експорт відвантажили 6,3 млн т основних зернових культур, що в 1,9 рази перевищує показник липня 2021 року (3,3 млн т з урахуванням актуалізації даних).

 

Африканська чума свиней: які регіони України залишаються небезпечними? Протягом останніх років в Україні спостерігалась тенденція до поступового зменшення кількості випадків африканської чуми свиней. Наразі свинарі можуть бути спокійними – цього року зафіксували лише 11 спалахів захворювання. Утім, деякі регіони залишаються небезпечними щодо АЧС.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Україна продала понад 60% ячменю, запланованого на експорт. Україна за два перших місяці 2021/22 МР відвантажила на зовнішні ринки близько 2,8 млн т ячменю, що на 28% перевершує показник за аналогічний період сезоном раніше (2,2 млн т). Згідно з оцінками аналітиків, в 2021/22 МР експорт ячменю з України може досягти 5,4 млн т і за підсумками 2 місяців він вже реалізований на 66%.

 

Україна значно скоротила експорт кукурудзяного крохмалю. Експорт кукурудзяного крохмалю з України у вересні-липні поточного сезону склав 72,1 тис. т, що на 17% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Український крохмаль в поточному сезоні експортується в 63 країни світу, в тому числі в 16 країн Євросоюзу.

 

Названо головний ринок збуту українських горіхів.  В Україні працює 584 компанії, які у 2020 р. постачали горіхи на 86 експортних ринків у різних куточках світу. На європейські ринки було експортовано — 77,5 % горіхів. Переважна більшість продукції потрапляє до країн-членів ЄС (65,8 %). Друге місце у світі за споживанням українських горіхів посідають країни Близького Сходу (16,7 %). На третьому місці країни ЄАЕС (5 %).

 

У поточному році імпорт свинини зріс на 20%.  У січні-серпні 2021 року Україна імпортувала 21,2 тис. т свинини. У грошовому еквіваленті імпорт за вісім місяців 2021 року зріс 20% проти аналогічного періоду 2020 року — до $39,9 млн. Свинину ввозили переважно з Данії ($18,8 млн), Польщі ($8,9 млн) та Нідерландів ($5,2 млн).

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Названо кількість фермерських господарств в Україні у 2021 році. За даними Держстату, на 1 липня 2021 року в аграрному секторі нараховувалося  48,438 фермерських господарств.

 

Хакери атакували українські приватні аграрні підприємства.  Зафіксовані кібератаки на ряд приватних підприємств агросектору. Злочинці шифрують інформацію на комп’ютерній техніці і вимагають викуп за відновлення доступу до неї.

 

Найбільший у світі пам’ятник бджолі відкрили в Запорізькій області.  Минулих вихідних під час традиційного “Свята меду” у Веселівській громаді (Запорізька область) було відкрито найбільший пам’ятник бджолі. Скульптура вже офіційно вважається рекордом України, проте організатори свята заявляють, що пам’ятних бджолі у Веселому є також найбільшим у світі.

 

Найдорожчий кавун продали за 146 тис. грн.  Цього року найдорожчий кавун сорту Денсуке, вирощений у містечку Тома в префектурі Хоккайдо (Японія) продали на аукціоні міста Асахикава за 600 тис. єн (146 тис. грн).

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується