Зміна споживання води птицею може бути сигналом про інфекцію – AgroTimes

Зміна кількості води, спожитої птицею, може бути спричинена не лише дефектами у системі напування або погіршенням якості води. Існує ще низка чинників, пише журнал «Наше птахівництво».

Так, якщо температура та відносна вологість повітря у пташнику занадто високі, кури можуть потерпати від теплового стресу.

Якщо у пташнику занадто холодно, кури гуртуються в купки й рідше підходять до напувалок.

Слід перевірити, чи отримує птиця достатньо корму, і у разі зменшення його споживання визначити причину, що спровокувала таку ситуацію. Можливо, щось змінилося в структурі корму або його складі, й птиця через те відмовляється його їсти.

Збільшення кількості кухонної солі у складі комбікорму може призвести до того, що кури починають пити більше води. Відповідно порушується баланс між кількістю спожитого корму й води. Тож якщо споживання води зросте, у курей може виникнути дисбаланс у кишківнику, дисбіоз – якісна або кількісна зміна складу кишкової мікрофлори. Відтак кількість шкідливих бактерій у кишківнику може зрости й погіршиться всмоктування води. Це провокує діарею у птиці, вона споживає дедалі більше води.

Якщо споживання води зменшиться, це може бути симптомом інфекційного бронхіту. Тобто зміна споживання питної води також може бути діагностичною ознакою інфекції в курей.

Нагадаємо, за раптового відхилення від звичайного обсягу використаної води у пташнику насамперед необхідно перевірити цілісність і загальний стан системи напування.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується