Волоські горіхи знижують рівень холестерину, – вчені – AgroTimes

Споживання пів склянки волоських горіхів щодня протягом двох років помірно знижує рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), відомого як «поганий холестерин» і зменшує кількість загальних частинок цих холестеринів у здорових літніх людей. Це показало нове дослідження, опублікованого у журналі Американської асоціації серця Circulation, зазначає Science Daily.

Волоські горіхи є багатим джерелом омега-3 жирних кислот (альфа-ліноленової кислоти), які, як було показано, сприятливо впливають на здоров’я серцево-судинної системи.

«Попередні дослідження показали, що горіхи в цілому, і волоські горіхи зокрема, пов’язані з більш низькими показниками серцевих захворювань та інсульту. Одна з причин полягає в тому, що вони знижують рівень холестерину ЛПНЩ, і тепер у нас є інша причина: вони покращують якість частинок ЛПНЩ», – сказав співавтор дослідження Еміліо Рос, доктор медичних наук, директор Клініки ліпідів служби ендокринології та харчування лікарні Клініки Барселони в Іспанії. – «Частинки ЛПНЩ мають різний розмір. Дослідження показали, що дрібні щільні частинки ЛПНЩ частіше асоціюються з атеросклерозом, нальотом або жировими відкладеннями, що накопичуються в артеріях. Наше дослідження виходить за межі дослідження рівня холестерину ЛПНЩ, щоб отримати повну картину всіх ліпопротеїдів та вплив щоденного вживання волоських горіхів та їх потенціал для зменшення ризику серцево -судинних захворювань».

У дослідженні, яке проводилося два роки взяли участь 708 учасників у віці від 63 до 79 років (68% жінок), які були здоровими дорослими людьми, які проживали самостійно у Барселоні, Іспанія та Ломі Лінда, Каліфорнія.

Учасники, які вживали горіхи, мали нижчий рівень холестерину ЛПНЩ – у середньому на 4,3 мг/дл, а загальний холестерин знизився в середньому на 8,5 мг/дл.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується