Ціни на світовому молочному ринку залежатимуть від попиту Китаю, – Rabobank – AgroTimes

Пропозиція на молочному ринку неухильно зростає. Очікується, що темпи дещо знизяться, але сама тенденція збережеться. Як зауважив Rabobank, будь-яке скорочення глобального попиту спровокує швидке накопичення запасів, пише The DairyNews.

За даними Rabobank, ціни на молоко зростають, але маржа фермерських господарств по всьому світу все ще залишається неоднорідною. Це обумовлено високими цінами на корми, загальними витратами, але зрештою протистояти тиску витрат, що зростають, може саме ціна сирого молока.

У більшості країн світу ціни на молоко дозволяють покрити витрати. Проте аналітики Rabobank зазначають, що в ЄС ціни на молоко ледь встигають за витратами на його виробництво, що зростають.

Послаблень цін на ринку кормів годі й чекати. США вже повідомили, що урожай кукурудзи виявився значно меншим через тривалу посуху, значно нижче очікуваного буде й урожай сої.

Ситуація на ринку зернових і бобових культур у низці країн все ще утримує ціни на високому рівні, хоча додатковий потенціал зростання стримується обмеженістю попиту. Все ще тривають збої в логістиці, різко зростають транспортні витрати, а проблеми з наявністю вільних контейнерів для перевезення створюють додаткові труднощі для експортерів.

Водночас у Китаї пропозиція молочних продуктів випереджає попит, а ростання внутрішнього виробництва поєднується зі збільшенням запасів. Ці чинники вказують, що можливо в кінці цього року і в 2022 році Китай проводитиме політику зменшення товарних запасів.

«Пік світових цін на молочні продукти, ймовірно, вже позаду, – резюмують у Rabobank. – Ціни впали у ІІ кварталі і сильно залежатимуть від імпортного попиту до кінця цього року. При цьому вся увага буде звернена на Китай як на основне джерело ризику погіршення ситуації».

Як повідомлялося, індекс цін на молочну продукцію на торгах GDT зріс на 4%.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується