Головні новини тижня від AGRI-GATOR (06.09 – 10.09)

Рада підтримала закон про відновлення зрошення в Україні, розпочалась сівба озимих зернових культур, прибутковість виробництва молока зростає, Україна в ТОП-3 експортерів курятини до ЄС, шоколад з України отримав веганський сертифікат, фестиваль слив на Полтавщині та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Рада ухвалила закон щодо одночасного переходу прав на землю та нерухомість.  Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №5248, яким вносяться зміни до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано).

 

Верховна Рада підтримала закон, що стимулюватиме відновлення зрошення в Україні.  8 вересня парламент прийняв за основу Проект Закону про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель №5202-д. Метою законопроекту є: збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація; зменшення собівартості поливу земельних ділянок; мінімізація ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону; недопущення деградації ґрунтів.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

В Україні розпочалась сівба озимих зернових культур.  Станом на 06.09.2021 р. озимих зернових культур посіяно 54,8 тис. га, або 1% до прогнозу. Пшениці посіяно 53,7 тис.га, ячменю 0,4 тис. га, жита 0,7 тис. га. Розпочали сівбу сільгосптоваровиробники Вінницької, Донецької, Київської, Луганської, Полтавської, Сумської та Чернігівської областей.

 

Прибутковість виробництва молока в Україні зростає.  Уже другий місяць поспіль ціни на сире молоко в Україні зростають. Це сприяє зростанню Індексу прибутковості виробництва молока (УМІ). У серпні індекс зріс на 3,7% порівняно з показниками липня.

 

Україна входить в ТОП-20 світових виробників перцю. У 2020 році було вироблено 181,3 тис. Т перцю, що на 5% вище показника минулого року. З цим показником Україна займає 18-е місце в рейтингу найбільших виробників перцю в світі.

 

В Україні виробляють сертифікований веганський шоколад. Компанія «АВК Конфекшінері» першою серед українських виробників отримала підтвердження веганства складу і процесу виробництва свого шоколаду від міжнародного експерта – V-Label.

 

Зростає попит на добрива та ЗЗР українського виробництва.  Третина добрив та засобів захисту рослин на ринку нашої країни – це продукти українського виробництва. При цьому імпорт такої продукції зменшується, а попит на ЗЗР і добрива від українських компаній зростає.

 

Українські порти обробили 26,1 млн тонн зерна.  Вантажообіг портів України за 8 місяців 2021 року становив 91 мільйон 729 тисяч тонн вантажів, що на 14 тис. 232 т., або на 13,4 % менше показника аналогічного періоду минулого року.

 

Морпорт Південний встановив новий рекорд з перевалки зерна за місяць. У серпні поточного року оператори морського порту Південний встановили новий рекорд перевалки зернових вантажів на місяць – 1,31 млн т. За оперативною інформацією Головної диспетчерської адміністрації морського порту «Південний», це більше попереднього аналогічного рекордного показника, встановленого в листопаді 2014 року, на 157,2 тис. т.

 

По Дніпру з початку року перевезли 1,6 млн т зерна. Вантажні перевезення по головній річці України Дніпру за підсумками восьми місяців 2021 р склали 8,25 млн т, що на 34,4% більше (або на 2,1 млн т), ніж за аналогічний період 2020 року.

 

В Україні перевезення зернових опинилося під загрозою. В “Укрзалізниці” спостерігається вже третя в 2021 році паливна криза. На складах залізничного перевізника залишилося трохи більше добового запасу дизельного палива.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Україна в ТОП-3 експортерів курятини до ЄС.  Так, у січні-червні 2021 року Україна експортувала 36 тис. т курятини до ЄС і зайняла в рейтингу найбільших постачальників м’яса птиці в Євросоюз 3-е місце. На першому і другому місці — Бразилія і Таїланд.

 

Українському птахівництву відкрили експорт в нову країну.  Сінгапур визнав сертифікати “Халяль” двох українських центрів сертифікації. Це дозволить українським виробникам збільшити експорт м’яса птиці в Азію.

 

За 8 місяців імпорт сирів додав 13%.  У січні-серпні 2021 року Україна імпортувала 33,2 тис. тонн сирів, що на 13% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому еквіваленті імпорт сирів за вісім місяців склав $155,6 млн – на 20,7% більше, ніж за такий самий період 2020 року.

 

Експорт продукції свинарства з початку року виріс на 16%. Так, за січень-серпень за кордон відправили 2,9 тис. т свинини, що принесло Україні $ 5,76 млн. Це більше ніж на тисячу тонн і $ 1,5 млн (16%) більше показника за аналогічний період 2020 року.

 

Експорт круп з України виріс майже на чверть. Виробництво основних видів круп і пластівців (без урахування рису) в Україні за підсумками 2020 р склало 183,6 тис. т, що на 11% перевищує показник роком раніше (165,1 тис. т). При цьому на зовнішній ринок було відвантажено 68,9 тис. т продукції, що на 24% перевищує відвантаження роком раніше (55,6 тис. т).

 

Україна продовжує нарощувати експорт фруктів і овочів в Польщу. За підсумками сезону 2020/21 років (липень-червень) виручка України від фруктового експорту в Польщу зросла до рекордних $ 78,5 млн. доларів США, роблячи цю країну головним ринком збуту української продукції.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Нацполіція запобігла спробі незаконного експорту зерна ДПЗКУ на $ 7 млн. У морпорту «Чорноморськ» слідчі Національної поліції затримали партію зерна на $ 7 млн, яку намагалися вивезти з митної території України за адресою компанії-нерезидента, який має заборгованість перед «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ) за раніше поставлений вантаж.

 

Фестиваль слив організували на Полтавщині.  Минулих вихідних у Опішні на Полтавщині відбувся культурно-гастрономічний фестиваль «Опішня СливаФест». Захід присвячений саме сливам, їх різним сортам та стравам і напоям, які можна приготувати з цих плодів.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується