Як правильно вводити у стадо ремонтних свинок – AgroTimes

Ключовий елемент управління ремонтними свинками – їхнє введення у виробництво. При цьому важливо, щоб працівники свиноферми були свідомими, як доправити тварин у стадо, бо саме від людей залежить успіх господарства.

На цьому наголосив Ян Доляш, технолог ТОВ «Еко Міт» під час Всеукраїнського практичного форуму «Свинокомплекс. Ефективне виробництво».

«Дуже багато помилок припускається за інсемінації, коли свинку починають осіменяти, не дочекавшись третьої-четвертої охоти», – зазначив він.

Ще один важливий момент – вага свинки в момент першої інсемінації (140-150 кг) з товщиною сала на спині 13-15 мм та відповідний вік (250-280 днів). Пропущення охоти збільшує її можливості розроду, тому і йдеться про інсемінацію у третій-четвертій охоті. Так можна отримати найбільше гніздо.

Наша мета – отримати понад 90% запліднених ремсвинок, родючість – більше 14,5-15 поросят та менше 5% малих гнізд, у яких менше восьми поросят.

«З досвіду нашої ферми хочу акцентувати увагу на тому, щоб за три-чотири тижні до осіменіння ремсвинок збільшити норму годівлі на 400-500 г  – приблизно до 2,7 кг на добу, – зазначив Ян Доляш. – Для тварин це є сигналом краще входити в охоту».


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується