Озима гірчиця потребує високоякісного обробітку ґрунту, – науковець – AgroTimes

Підготовка ґрунту під сівбу озимої гірчиці має спрямовуватися на нагромадження вологи, пришвидшене розкладання рослинних решток, знищення збудників хвороб, знищення бур’янів, створення вирівняного та вологого шару ґрунту на глибині загортання насіння.

Про це пише Валентина Журавель, кандидат сільськогосподарстких наук (Інститут олійних культур НААН) у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer.

«Коли гірчицю озиму планують висівати по чорному пару, то з осені здійснюють зяблеву оранку з наступним весняним вирівнюванням культиваторами та боронами на глибину 8–10 см», – зазначила Валентина Журавель.

Упродовж весняно-літнього періоду підтримують чистоту поля, за потреби поєднуючи з внесенням гербіциду.

Для збереження вологи в посівному шарі ґрунту останню культивацію на глибину 4-5 см закінчують за місяць до сівби.

Після зернових попередників проводять поверхневий обробіток ґрунту, передпосівну культивацію – тільки упоперек чи по діагоналі запланованого напрямку сівби. За словами Валентини Журавель, слід пам’ятати, що озима гірчиця потребує високоякісного обробітку ґрунту.

Нагадаємо, озима гірчиця чутлива до родючості ґрунту. Також ми писали, що надмірне азотне підживлення погіршує процес загартування ріпаку.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується