Головні новини тижня від AGRI-GATOR (30.08 – 09.09)

Розблоковано процедуру державної реєстрації кормових добавок, Україна збільшила виробництво свинини, в очікуванні рекордного урожаю яблук, низькі ціни на кавуни, ріст експорту цибулі, спалах АЧС на Запоріжжі та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Десять найважливіших законопроєктів, що очікують аграрії від парламенту до кінця року. 7  вересня розпочнеться робота шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2021 – січень 2022 року). Пропонуємо перелік ключових аграрних законопроєктів, розгляд та схвалення яких у найближчі місяці є важливим для ефективної роботи агросектору України.

 

Україна введе ембарго на імпорт російської та білоруської картоплі.  Кінцевою метою програми підтримки картоплярства є імпортозаміщення. Таку думку висловив міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко на відкритті Всеукраїнського Дня картоплі.  Він зазначив, що Україна планує ввести ембарго на імпорт російської та білоруської картоплі, як дзеркальну відповідь на ембарго української картоплі з боку Росії та Білорусі.

 

В Україні розблоковано процедуру державної реєстрації кормових добавок. 30 серпня вступив у дію наказ Мінекономіки № 307 (від 26.07.2021) про прийняття Порядку формування реєстраційного досьє, який розблокував процедуру державної реєстрації кормових добавок. Це дало можливість суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з виробництвом та обігом кормів, отримати можливість реєструвати безпечні та високоякісні кормові добавки для тварин.

 

В Україні створять автоматизований моніторинг земельних відносин.  В Україні презентували інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні». Бюлетень створений спільними зусиллями Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки.

 

Магалецьку знову призначили головою Госпродпотребслужби. Кабінет міністрів України призначив Владиславу Магалецьку головою Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Відповідне розпорядження №1028-р прийнято 1 вересня 2021 року.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

Україна збільшила виробництво свинини на 8%. За підсумком січня-липня 2021 р. м’ясопереробні підприємства виробили 185,3 тис. тонн свинини, що на 8% більше, ніж за відповідний період минулого року.

 

В Україні розпочато сезон промислового вилову риби в Азовському морі. За повідомленням Державного агентства меліорації та рибного господарства України з 1 вересня 2021 року розпочався промисел водних біоресурсів у Азовському морі.

 

Українські гібриди картоплі здатні давати врожай близько 100 т/га. Розвиток картоплярства — одна із пріоритетних задач сільського господарства в Україні. Середня урожайність другого хліба на вітчизняних ланах становить 17 т/га, проти 48 т/га в ЄС. Вирішити проблему можуть гібриди української селекції, які дають 40-50 т/га, при цьому, є й такі екземпляри, як Княгиня, з урожайністю 100 т/га.

 

“Обвалилися” ціни на капусту.  У вересні овочі традиційно дешевшають. Ціни на капусту також знизились. Утім, продукт подешевшав досить помітно – наразі ціни на капусту в Україні найнижчі за останні чотири роки.

 

Садівники очікують рекордний урожай яблук та низькі ціни. В Україні очікується надзвичайно високий урожай яблук та ціни на рівні 2019 року, коли ці плоди в магазинах коштували 7 грн/кг.

 

В Україні зафіксовано рекордно низькі ціни на кавун. За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на кавун щотижня б’ють рекорди падіння, і перспективи зниження цін поки ще не вичерпані. На даний момент середня оптова ціна на якісний кавун в виробничих регіонах України не перевищує 80 коп / кг, що відповідає за все трьом центам США!

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Україна імпортує і експортує більше агропродукції. Україна в січні-липні 2021 року збільшила експорт та імпорт агропродовольчої продукції. Так, імпорт зріс на 19,4%, експорт – на 6,7%, сальдо – 1,2%.

 

Україна та Молдова змінили угоду про вільну торгівлю.  Україна та Молдова підписали протокол про внесення змін до Угоди про вільну торгівлю, який передбачає пан-євро-середземноморські правила походження товарів.

 

Україна залишається у ТОП-7 світових експортерів сої навіть попри зменшення обсягів виробництва. За результатами 2020 року Україна займає 7-му позицію в рейтингу найбільших експортерів сої в світі. Основними країнами-імпортерами даного продукту є: Туреччина (34% українського експорту), Білорусь (20%) та Нідерланди (7%).

 

Україна вичерпала квоти на імпорт свинини з ЄС. Протягом січня-серпня 2021 року українські імпортери використали квоти безмитного ввезення свинини з Європейського союзу в повному обсязі.

 

Україна витіснила Росію з ринку кавунів Білорусі вперше за 11 років. За інформацією аналітиків EastFruit, вперше з 2010 року Україна стає головним постачальником кавуна на ринок Білорусі, витіснивши з нього Росію. Ця подія тим більше примітна на тлі зростання вартості логістики кавуна з України в Білорусь, більш високу ставку ПДВ на фрукти в Україні в порівнянні з РФ і додатковими витратами на упаковку в розмірі 3 центів за кг.

 

Україна експортувала найбільший обсяг цибулі за вісім років. За інформацією аналітиків EastFruit, Україна в сезоні 2020/21 року різко наростила обсяги і розширила географію експорту цибулі ріпчастої. Всього на зовнішні ринки було поставлено більше 34,1 тис. тонн цибулі на суму $ 6,5 млн. Це був найбільший обсяг експорту за останні вісім сезонів.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Капітальні інвестиції в АПК зросли на 33%. Капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарства в за підсумками січня-червня 2021 р склали майже 19,4 млрд грн, що на 33% вище першого півріччя минулого року (14,54 млрд грн).

 

На Запоріжжі зафіксовано спалах АЧС.  На території підсобного господарства в Молочанську Пологівського району виявили захворювання свиней на африканську чуму. На засіданні протиепізоотичної комісії при Пологівської райдержадміністрації на території Молочанська оголосили карантин.

 

Логотипи ТМ “Наша Ряба” продали на криптовалютній біржі.  Найбільший український виробник м’яса птиці, компанія МХП, продала кілька цифрових копій логотипів ТМ “Наша Ряба” на найбільшій у світі криптовалютній біржі Binance. Отримані від продажу кошти та грант від компанії витратять на проведення фестивалю My Family Festival в Черкасах.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується