Низькорослі гібриди соняшнику зменшать ризик вилягання посівів, – думка – AgroTimes

Вирощування більш низькорослих гібридів соняшнику дозволить зменшити ризик вилягання посівів через буревії, зливи, велику кількість вологи у ґрунті.

Таку думку AgroTimes висловив Іван Куртєв, агроном ТОВ «Агро-Нива» (Одеська область).

«Наприклад, цього року велика кількість вологи призвела до «лінивого» розвитку кореневої системи у рослин соняшнику», – розповів він.

З одного боку, несприятлива погода призвела до пошкодження посівів культури у багатьох погодах. А з іншого – дозволила оцінити гібриди на стійкість до вилягання.

Під соняшником у господарстві відведено 3900 га, і половина з них засіяна гібридами Lidea Графік КЛ і Ароматик СУ. Гібриди дають стабільні врожаї, високу олійність і стійкі до G+ рас вовчка.

У посушливі роки середня врожайність складала 2 т/га. Цього року у господарстві розраховують зібрати до 4 т/га.

«Оскільки соняшники сіяли у різні терміни, то на частині посівів проведемо десикацію: кошики сягають до 40 см в діаметрі і через сильні вітри існує загроза надломлення стебел, – додав агроном.

Разом із тим господарство постійно шукає нові гібриди – з високим умістом олії, адаптовані до викликів клімату й нових для регіону хвороб – наприклад, несправжньої борошнистої роси.

Раніше повідомлялося про переваги висівання гібридів соняшнику з різними групами стиглості.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується