В Україні розробили пристрій для щеплення винограду та плодових – AgroTimes

В Національному науковому центрі «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» розроблена комп’ютерна модель конструкції універсального напівавтоматичного пристрою для щеплення винограду та плодових культур. Науковці розробили ескізну документацію і виготовили експериментальний зразок щеплювального пристрою.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«За принциповою схемою розроблений пристрій аналогічний відомій щеплювальній машинці «Омега», яка масово застосовується на щепленні винограду», –  розповів Андрій Кувшинов, заввідділом механізації ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова».

Універсальність пристрою, зокрема, полягає в тому, що перехід зі щеплення винограду на щеплення плодових культур здійснюється без будь-якого переналаштування.

Виробничі випробування експериментального зразка на виробництві плодових щеп волоського горіху проводилися в умовах приватного підприємства «Науково-дослідного виробничного бізнес-центра «Еко-органік» (м. Чернівці).

На виробництві щеп волоського горіху з використанням розробленого пристрою продуктивність праці за семигодинну зміну склала 500-750 щеп з одночасним їх обв’язуванням гумовою стрічкою.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується