Частка генномодифікованої сої на українських ланах сягає 65%, — експертка

Якщо розглядати країни-виробники соєвих бобів на Європейському континенті, то лише Україна може вийти на врожай у 6 млн тонн на рік. Попри це, більшість вирощуваних рослин в країні є генномодифікованими.

Про це 26 серпня в ході конференції «Soybean and Meal market» заявила Оксана Просоленко, виконавчий директор, регіональний директор Східної Європи асоціації «Дунайська соя», передає apk-inform.com.

Вона зазначила, що поточного року на перше місце в рейтингу найбільших виробників сої в Європі вийшла Росія, потіснивши Україну, яка займала дану позицію в попередні роки.

 

«Росія досягла такого показника лише завдяки розширенню площ. При цьому важливо відзначити, що РФ програє Україні в показнику врожайності сої. Якщо українські виробники зможуть збільшити ефективність обробітку соєвих бобів, використовуючи більш продуктивні сорти, зрошення, то зможуть за поточних кліматичних умов наростити виробництво», — вважає експертка.

 

Пані Просоленко також підкреслила, що в Україні на сьогоднішній день відсутні зареєстровані ГМ сорти рослин, тому вирощування ГМ сільгоспкультур є незаконним. Проте, ГМ насіння і ГМ вирощування є широко поширеними в Україні.

 

«Згідно з ринковими чутками, близько 50-65% сої, 10-12% ріпаку і близько 1% кукурудзи, вирощуваних в Україні, є ГМ. Асоціація Agent Green (Румунія) за сприяння асоціації «Дунайська соя» провела польові дослідження у 2018 р. Було досліджено 60 великих полів у 6 основних соєвих регіонах України. Частка ГМ сої виявилася 48%», — уточнила вона.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується