Частка сільськогосподарської продукції в експорті України зросла у 4 рази

Частка сільськогосподарської продукції в українському експорті впродовж 19 років зросла у понад 4 рази. У 2001 році вона складала 9%, а станом на 2020 рік – 38%. Про це повідомляє Український інститут майбутнього (Ukrainian Institute for the Future).

Експерти Українського інституту майбутнього надали професійну оцінку структурі експорту України впродовж останніх тридцяти років у доповіді «30 років незалежності України: економічні підсумки».

«Так, структура експорту характеризує роль України у глобальному просторі як постачальника сільськогосподарської продукції. Зокрема, частка промислової продукції в українському експорті з 2001 року скоротилася на третину (на 28 в.п.). А частка металургійної промисловості скоротилася більш ніж вдвічі (на 23 в.п. )», – ідеться у дослідженні.

Фахівці додали, що експортуючи сировину і не виробляючи продукцію, ми знижуємо частку технологічності в економіці нашої держави.

 

Внаслідок чого стаємо сировинним придатком для країн з розвиненою економікою. І це відбувається через те, що Україна не має власної стратегії», – зазначили експерти.

 

Детальніше дізнатися про економічні підсумки 30 років незалежності України та рекомендації для уряду на найближчі 5-10 років, які дозволять досягти бажаного сценарію майбутнього нашої країни, можна за посиланням.

Нагадаємо, що фермери в Україні виробляють 10% аграрної продукції держави, у світі – 85%.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується