Перехід Китаю з рису на картоплю скоротить викиди парникових газів – AgroTimes

Перехід на картоплю країни, де панує рис, може скоротити викиди парникових газів, повідомляє журнал Nature.

Видання зазначає, що вирощування рису потребує багато води та добрив і поступово призводить до деградації ґрунту. Шукаючи стійкий та спосіб прогодувати значне населення Китаю, уряд у 2015 році ввів політику подвоєння врожаю картоплі та додавання картоплі до китайського раціону.

Джун Бі з Нанкінського Університету у Китаї та його колеги вивчили екологічні наслідки політики та виявили, що картопля, вирощена в Китаї, має менші викиди парникових газів і потребу води на калорію, ніж інші культури, такі як кукурудза.

Екстраполюючи історичні дані, дослідники підрахували, що з 2015 по 2030 рр. викиди парникових газів від китайського землеробства основних сільськогосподарських культур можуть впасти майже на 9%, якщо уряд виконає свої цілі щодо картоплі та фермери посадять її у найбільш підходящих місцях.

Але якщо картопляні поля не витіснять рисові й населення не перейде на переважно картопляну дієту, імпорт рису може збільшитися. Автори попереджають, що це означатиме вищі екологічні витрати через викиди при транспортуванні.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується