Телята часто хворіють на криптоспоридіоз – AgroTimes

Криптоспоридіоз надзвичайно поширений серед телят. Його діагностують в усі пори року. Телята заражаються в перші дні після народження й можуть бути носіями криптоспоридій до восьмимісячного віку.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Криптоспоридіоз великої рогатої худоби належить до зоонозів. Інфекція, зумовлена криптоспоридіями, починається з потрапляння в організм ооцист, які виділяють хворі тварини,

Природним резервуаром збудника є тварини, яких можна розділити на дві групи. У тварин першої групи (щурі, миші, собаки, кішки, кролики, птахи, рептилії) криптоспоридіозна інвазія протікає без клінічних проявів. У другій групі (телята, козенята, ягнята, поросята, мавпи, олені, а також люди) – з різноманітними і виразними клінічними симптомами.

Найбільшої шкоди в збереженні та поширенні криптоспоридіозу на молочних фермах завдають собаки, кішки та птахи, які там прижилися. Обстеження собак і кішок, які проживають на різних фермах, де діагностують криптоспоридіоз телят, майже у всіх випадках показало позитивні результати. На практиці доведено безпосередній кореляційний зв’язок між ними та інвазованими криптоспоридіями телятами.

Джерелом зараження телят також можуть бути людина, контаміновані ооцистами криптоспоридій корми, вода, підстилка, предмети догляду й обладнання.

Основним механізмом поширення збудника є фекально-оральний шлях.

Нагадаємо, зобна хвороба у молодняку ВРХ і ДРХ частіше спостерігається у зимово-весняний період.

Як повідомлялося, «Промінь» зменшив кількість мертвонароджених телят.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується