Шлюбні договори вирішують правову колізію щодо земель спільної власності – AgroTimes

Шлюбні договори або розділення часток на двох нетитульних власників спільної землі подружжя може вирішити проблеми та уникнути колізій, які наразі виникають у нотаріусів.

Про це під час засідання Земельного штабу повідомила представник Нотаріальної палати України Інна Бернацька.

За її словами, певна складність виникає у нотаріусів під час перевірки спільної сумісної власності другому з подружжя. На її переконання, це питання потребує вирішення.

«Наразі ми налагодили механізм обрахування такого майна, але бачимо, що не зовсім правильно рахувати частку, яка презюмується в праві спільної сумісної власності нетитульного власника. Якщо б рахувалися ділянки тільки на титульного власника спільної власності й не рахувати умовні частки чоловіка чи дружини, наразі великої катастрофи із обмеженням у 100 га не було б», – зауважила Інна Бернацька.

Тим не менш, фахівець зазначає, що повинна бути чітка ясність із частками, допоки земля не пройшла державну реєстрацію.

«Наразі активізувалося укладання шлюбних договорів. Подружжя може укласти договір, який стосуватиметься виключно земель сільгосппризначення. Такі договори передбачають, що землі є власністю того, на кого вони зареєстровані. Іншим варіантом може стати оформлення земельної ділянки сумісно або частково на двох титульних власників. Тоді у реєстрах на кожного з подружжя буде своя частка, яку буде легко обрахувати»

Нагадаємо, нотаріуси отримують доступ до земельного кадастру за спрощеною процедурою. Також ми писали, що нотаріальні послуги з перевірки власників та набувачів землі становить 10 тис. грн.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується