Українці не поспішають продавати землю: чому на ринку низька активність? – SEEDS

З липня українці отримали можливість продавати свої земельні ділянки. Утім, за цей час було здійснено менше ніж 8 тис. операцій з купівлі-продажу землі. Чому ринок розвивається повільно та як його активізувати, в коментарі для SEEDS розповіла Тетяна Грищенко, депутат Верховної Ради, учасниця міжфракційного об’єднання Депутатська аграрна рада (ДАР).

“Серед головних завдань ринку земель сільськогосподарського призначення є надання можливості власникам земель сільськогосподарського призначення (паїв) в повній мірі реалізувати своє право власності на такі землі”, – говорить пані Тетяна.

На її думку, активізувати ринок землі в Україні – це не зовсім правильне твердження, а тим більше завдання.

“На ринку мають бути створені прості, зрозумілі та прозорі умови доступу до земельних ресурсів усіх учасників ринку. Тому саме створити такі умови – це головне завдання”, – зазначає учасниця ДАР.

Низьку активність на ринку землі за перший місяць його роботи депутат пояснює насамперед ціною.

“У власників земель є чітке розуміння, що на перших етапах запуску ринку, ціна буде не суттєво більше нормативної грошової оцінки, але з часом вартість має значно збільшитись. Саме тому більшість власників не поспішають продавати землю. Запроваджена модель ринку земель, наразі, проходить «тест» практикою, під час чого можуть виникати деякі неузгодженості. Народні депутати-члени аграрного комітету, знаходяться у постійному зв’язку з профільними робочими групами, а сам аграрний комітет завжди відкритий для обговорення з представниками всіх асоціацій, груп, об’єднань щодо функціонування ринку земель, в тому числі питань тлумачення деяких положень законодавства щодо нотаріального посвідчення угод купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Як членкиня аграрного комітету, постійно тримаю в полі зору поточну ситуацію на ринку земель сільськогосподарського призначення. Ми з колегами – народними депутатами України – готові оперативно реагувати та вносити відповідні зміни в законодавче поле щодо поліпшення умов функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення”, – говорить Тетяна Грищенко.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується