Пожежі та підтоплення знищують посіви зернових у Європі — SuperAgronom.com

Агросезон-2021 у Європі видався одним із найгірших за останні десятиліття. Спочатку затяжна зима з сильними морозами, потім надмірні зливи, град зі шквальним вітром, а тепер і вогонь.

Про це пише Agrarheute.com.

 

«Сильна спека з температурою, що перевищує 40℃, викликає катастрофічні лісові та сільські пожежі в Середземному регіоні. Горять поля, ферми, у вогні гинуть люди і тварини, — розповідає д-р Олаф Зінке. — Поки що особливо сильно постраждали Греція, Туреччина і південь Італії. Але пожежі вирують також на Балканах, в Болгарії і Румунії».

 

В даний час неможливо сказати, наскільки великий збиток і виробничі втрати в сільському господарстві та інших областях, так як боротьба з вогнем ще триває.

В одній тільки Греції площа знищених лісів і орних земель оцінюється в кілька сотень тис. га. За даними Європейської інформаційної системи про лісові пожежі, за 10 днів (до 7 серпня) в Греції згоріло майже 57 тис. га. Середня площа пожеж з 2008 по 2020 рік становить 1700 га.

Метеорологічні служби також очікують, що хвиля тепла пошириться на частини Іспанії і Франції, країни, які мають більше сільськогосподарське значення, ніж, наприклад, Греція.

Лісова пожежа. Фото: agrarheute.com

Тим часом з Греції та інших постраждалих країн в ЗМІ надійшли повідомлення про те, що чимала частина пожеж могла бути викликана підпалами. У Греції влада вже заарештували кілька людей. ЗМІ також повідомляли про підпали і арешти в Туреччині та Італії.

На півдні Італії в Сардинії за короткий час в результаті пожежі було знищено понад 20 тис. га лісів, оливкових гаїв і зернових полів.

У той час як південь Італії горить, на півночі пройшли сильні шторми і проливні дощі — як і у всій Північній Європі.0

 

«Збиток, нанесений сильними штормами і градом всьому ландшафту північної Італії цим божевільним літом, становить кілька десятків мільйонів євро», — прокоментувала сільськогосподарська організація Coldiretti.

 

Нагадаємо, мороз у Бразилії завдав нищівної шкоди посівам сільгоспкультур та садовим деревам.

В Україні також горять та вилягають посіви пізніх культур. Вцілому, погодні умови агросезону-2021 в країні дивували з одного боку температурними рекордами, а з іншого — негодою. На зміну спеці приходили грози, урагани, шквальний вітер, а з ними надмірна вологість і вилягання посівів. За таких погодних умов аграрії мали різні прогнози щодо майбутньої врожайності.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується