Фермери зможуть отримати компенсації за втрачений урожай – SEEDS

Цей рік був не досить вдалим для аграріїв з більшості регіонів країни. Частина виробників постраждали від заморозків, інші – від злив, граду чи посухи. Утім, наразі за пшеницю, що “лягла”, чи за побитий градом соняшник можна отримати матеріальну компенсацію. Відповідне рішення було ухвалено Кабміном. Варто зазначити, що є певні обмеження щодо виплат. Зокрема, сума компенсацій обмежена, повідомляє SEEDS.

“Уряд затвердив порядок відшкодування коштів, які виплачуються фермерам, що втратили свої посіви. За 1 гектар повністю втрачених посівів будемо виплачувати 4700 грн. В той же час відшкодування не можна буде отримати на більш ніж 50 гектарів одного господарства”, – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Темпи продажу сільськогосподарських земель в Україні прискорюються. За словами очільника уряду, з початку липня вже укладено більш ніж 5,5 тис. угод з купівлі-продажу ділянок.

“Станом на сьогодні, 11 серпня, укладено 5552 угоди в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4608 нотаріуси. Всього заяв – 5167, із них погоджено 4510, в черзі на розгляд – 61, відмову отримали 596. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям”, – повідомили на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Прогнозується, що у 2024 році вартість землі сільськогосподарського призначення в Україні зросте на 50%.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується