Чому малим виробникам овочів вигідно реєструватись та об’єднуватись? – SEEDS

Південь України – регіон малих та середніх виробників овочевої продукції. У селах Херсонської та Одеської областей чи не в кожному господарстві є теплиця, де вирощують огірки, томати, перець чи інші культури. Утім, більшість дрібних виробників незареєстровані, що ускладнює для них процес реалізації продукції. Також відсутні тенденції до об’єднання фермерів, що не дозволяє ефективно планувати виробництво і продажі, повідомляє SEEDS.

Прикладом негативного впливу відсутності координації між фермерами може бути така ситуація: минулого року через ураження томатів шкідниками було зіпсовано значну частину урожаю, тому більшість виробників цього сезону більше зосередились на виробництві огірків. Утім, їх пропозиція наразі надзвичайно висока і закупівельні ціни подекуди знизились до 50 копійок за кілограм.

Цього тижня Роман Дяжук, керівник ТОВ «Дунайський аграрій», за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) провів зустріч з малими виробниками овочів у Ізмаїльському районі Одеської області. Роман Дяжук запропонував селянам співпрацю та розповів про переваги від офіційної реєстрації виробництва.

“Ми працюємо з усіма мережами супермаркетів України і у нас є можливість продавати ваші овочі офіційно. Але, що важливо, я не можу купити у вас продукцію, тому що багато хто з вас не зареєстрований, працює не в правовому полі, – звернувся до виробників Роман Дяжук. – У мене є бажання, щоб ви працювали офіційно, тоді я зможу у вас купити цю продукцію офіційно. І коли буде черговий карантин, не дай Боже, коли люди не зможуть вивозити продукцію на базар, ви будете мати надійний ринок збуту. Рано чи пізно ми всі прийдемо до роботи з супермаркетами. Чому це цікаво мені? У мене з’явиться можливість завантажити мої холодильні камери, адже супермаркети купують охолоджену продукцію. А ви зможете диверсифікувати канали збуту і будете мати більше шансів продати свою продукцію”, – заявив керівник компанії «Дунайський аграрій».

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується