Свинина в магазинах не подорожчала, навіть попри збільшення ПДВ

Минулого тижня закупівельні ціни на свиней забійних кондицій зменшились до 45 грн за кілограм. Через зростання ПДВ з 14% до 20% переробні підприємства знизили котирування. Цього тижня живець дещо подорожчав – середня ціна складає від 47 до 48 гривень. Утім, свиногосподарства не отримують більше надходжень, адже котирування повернулися до попереднього рівня, повідомляє AgriGator.

“До зміни умов оподаткування, що набули чинності з 1 серпня цього року, при ціні 45 грн з ПДВ 14% базова ціна становила 39,5 грн/кг. Щоб вона не змінилася після того, як ставка ПДВ зросла до 20%, кг живця з ПДВ має коштувати 47,4 грн. Це, власне, і сталося. Ті виробники, які реалізували поголів’я не дешевше цієї позначки, не докладали кошти з власного гаманця, щоб компенсувати вищу ставку ПДВ. А у переробників при цьому врешті зрівнялися податковий кредит і зобов’язання”, – зазначила очільниця Асоціації “Свинарі України” (АСУ) Оксана Юрченко.

За словами фахівчині, коливання закупівельних цін поки що не вплинули на роздрібну вартість свинини. Найближчим часом свинина в магазинах суттєво не подорожчає.

“Урівноваження проміжного ПДВ не має позначитися на ціні на полиці, а отже, свинина залишатиметься для споживача доступним видом м’яса. Як свідчать результати моніторингу цін на прилавках, у липні 2021-го свинина у середньому коштувала на 1,6% дорожче (130 грн/кг), ніж за аналогічний місяць рік тому. При цьому лопатка, грудинка та ошийок, що є в Україні найпопулярнішими частинами туші, в ціні змінилися мінімально”, – говорить голова галузевої асоціації.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується