У вересні рівень пропозиції земель сільгосппризначення може зрости в 1,5-2 рази, – думка – AgroTimes

У вересні рівень пропозиції земель сільгосппризначення може зрости в 1,5-2 рази.

Про це заявив партнер із розвитку бізнесу мережевої групи оціночних і консалтингових підприємств “Увекон” Олександр Коробко.

На його думку, зростання пропозиції земельних ділянок буде пов’язане, насамперед, зі зростанням активності покупців, а також з налагодженням процесу ціноутворення.
За даними експерта, з відкриттям земельного ринку середня ціна пропозицій коливалась межах $2000/га – $3600/га. В деяких випадках ціна пропозицій продажу земельних ділянок сільгосппризначення досягала $4500 / га.

Найдорожче земельні ділянки пропонувались у Київській, Черкаській, Львівській, Одеській та Закарпатській областях. Найдешевша земля зафіксована у Донецькій та Луганській областях.

На думку експерта, ринок сільгоспземлі лише в стадії свого формування. Власне, як і цінова політика продавців.

“Вказані ціни були оприлюднені напередодні відкриття ринку землі. Лише у серпні можна буде говорити про відповідність цін наявному попиту. Є припущення, що землі, виставлені на продаж, хоч і мають статус сільгосппризначення, проте продаються не для фермерів, а для тих підприємців, яким потрібна земля для влаштування умовної заправки, чи будівництва житла тощо”, – наголосив Олександр Коробко.

Експерт вважає, що наявні максимальні ціни зараз не є орієнтиром для покупців.
“Ринок щойно відкрився, тому максимальні ціни сформовані без урахування попиту. До того ж, якщо взяти земельні ділянки, виставлені на продаж у Київській області, то вартість ціни пропозиції майже в 2 рази перевищує вартість землі сільськогосподарського призначення в деяких країнах Європейського Союзу”, – наголосив він.

Експерт вважає, що на тлі поступового зростання пропозиції, вартість землі може знизитися.
“Не виключено, що у вересні пропозиція суттєво зросте. Проте поки немає єдиної системи і критеріїв оцінювання сільгоспземлі, саме тому ми бачимо “космічні” ціни, аніж реальні. Адже на ціну мають вплив кілька суттєвих факторів, як то бонітування ґрунтів (зокрема види вирощуваних культур та ступінь врожайності), виораність, площа ділянки, віддаленість від великих населених пунктів тощо. Вочевидь, можна говорити про те, що варто очікувати поступове вирівнювання цін пропозиції і можливе їхнє зниження”, – підсумував експерт.
Нагадаємо, аграрії матимуть переважне право викупу землі. Також у МінАПК нагадали, як скористатися переважним правом на викуп землі.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується