Ціни на малину в Польщі зросли до рекордного рівня – AgroTimes

Через значний попит з боку переробників та відсутність запасів замороженої продукції через торішній незначний врожай ціни на малину в Польщі сягають 12-13 злотих за кілограм (84-91 грн/кг), повідомляє SadyOgrody.

«Продажі запасів минулого року, які були не такими великими через менший урожай малини в найбільших країнах-виробниках (включно з Польщею), сприяли поточному ціновому божевіллю. Це хороше слово, адже ціни, що пропонуються сьогодні, є рекордно високими», – розповів д-р Павел Крацінський з Інституту економіки сільського господарства та продовольства – Національного дослідницький інституту у Варшаві.

За його словами, ціна на ягоди, доставлені на пункти закупівлі, сягають 12,00-13,00 злотих/кг для екстра класу. Малина першого класу трохи дешевша, – 11,00-12,00 злотих/кг. Навіть на ягоди, призначені для соків, ціни б’ють рекорди, показники яких не набагато поступаються малині, призначеній для заморожування.

Рекордні ціни матимуть негативні наслідки в майбутньому.

«По-перше, це дасть імпульс збільшити виробництво в Польщі, на Балканах, в Україні та інших країнах, – зауважив Павел Крацінський. – По-друге, така дорога продукція (заморожені продукти, соки) зменшать попит у майбутньому, що призведе до падіння цін у наступні сезони».

Економіст не прогнозує подальше зростання цін на малину в найближчі тижні. Адже багато виробників мають контракти з фіксованими цінами.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується