Сільськогосподарське виробництво потребує адаптації до нових умов роботи через зміни клімату — АГРОПОЛІТ

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко відмітив потребу швидких але якісних змін вітчизняного АПК та відповідної реакції на кліматичні зміни. Про це він заявив під час публічного обговорення у межах Національного діалогу «Трансформація продовольчих систем: український контекст» за темою «Дружнє до довкілля виробництво».

За словами Романа Лещенка, сільське господарство та природні умови є взаємозалежними і, відповідно, зміни в одній царині активно впливають на ситуацію в іншій. Саме тому Україна долучилася до європейської програми «Зеленого курсу» і готова працювати над покращенням соціально-економічних параметрів, а також адаптувати екологічні зміни у виробництві продукції до українських реалій.

«Розвиток дружнього до довкілля виробництва є визначальним фактором сталого розвитку сільського господарства. Європейський зелений курс визначає дорожню карту в межах якої ми можемо знайти шляхи реалізації реформ в Україні та змінюватися згідно з тими викликами середовища, що виникають останнім часом. Більшість змін стосуються температурного режиму, який за останні десятиліття, на жаль, показує чітку тенденцію до зростання», – заявив Роман Лещенко.

Діалоги проводяться під егідою Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економіки України та за підтримки Продовольчої та Сільськогосподарської організації ООН.

Нагадаємо, що викликом для українського АПК є не лише ринокземлі, а й зміни клімату, цінові скачки, біобезпека, урбанізація та скорочення населення.

Україна та Німеччина співпрацюватимуть для запровадження Європейського Зеленого курсу Green Deal.

В Україні озвучено деталі запровадження агросектором європейського «зеленого курсу» (Green Deal).


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується