Куди експортують українську лохину? – SEEDS

Виробництво лохини в Україні швидко розвивається. Площі під плантаціями ягоди будуть розширюватися ще протягом кількох років, оскільки попит на неї залишається високим. Чим відрізняється сезон збору лохини цього року, та куди постачають українську ягоду, в коментарі для SEEDS розповів Євгеній Харлан, директор зі стратегії та розвитку ТОВ «Нікдарія» (TM iBerry).

Сортування лохини

— Чим характеризується сезон лохини цього року?

— Збір ранніх сортів лохини за часом більше збігається зі збором середніх, тому збираємо ягоду більш інтенсивно. Обсяги лохини більші, тому відчувається нестача працівників для збирання.

— На сторінці IBerry в Facebook з’явилися повідомлення про підготовку до експорту лохини. Куди експортуєте та які обсяги постачань?

— Не готові поки говорити про обсяги. Про це зможемо повідомити лише в кінці сезону. Загалом з України зараз відвантажують лохини до Гонконгу, Малайзії та до Об’єднаних Арабських Еміратів. Це основні експортні напрямки. Але на внутрішньому ринку України ціни ще високі, тому наразі економічно вигідніше продавати ягоду всередині країни ніж експортувати її. Попит залишається високим.

Лохина готова до експорту

— Продаєте лише свіжу ягоду чи займаєтесь і заморожуванням? Чи плануєте розширювати виробництво?

— На заморожування ягоди не залишається — встигаємо продати всю лохину свіжою. У нас і зараз вже достатньо великі площі плантацій, тому розширюватися поки не плануємо.

 

Відповісти

Ваш email не публікується