Головні новини тижня від AGRI-GATOR (12.07 – 16.07)

Прийнято законопроєкт щодо вимог до виробництва органічної продукції, названо перші середні ціни на землю, розпочався продаж ранніх місцевих яблук і кавунів, Ліберія відкрила ринок для українського м’яса птиці, відбулась прем’єра аграрного кліпу «Вродило» та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Парламентом прийнято законопроєкт щодо вимог до виробництва органічної продукції. Верховною Радою України прийнято законопроєкт №5440 “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”. Згідно законопроєкту виробники органічної продукції зможуть отримати державну підтримку у розмірі 50 млн грн на розвиток своєї сфери.

 

Депутати провалили голосування щодо легалізації медичного канабісу.  13 липня, на позачерговому засіданні ВРУ депутати не прийняли законопроєкт №5596 щодо регулювання обігу медичного канабісу. Документ підтримало лише 184 нардепа.

 

РИНОК ЗЕМЛІ

Названо середні ціни на землю за першими операціям купівлі-продажу.  Згідно з першими операціями купівлі продажу с/г землі після зняття мораторію, середня ціна ділянок, які знаходяться у власності/оренді, наразі становить 25 930 грн за га. Найвища ціна зафіксована на Закарпатті (48 962 грн/га), на Миколаївщині (16 927 грн/га).

 

Вже укладено 880 земельних угод. Станом на 16 липня в Україні укладено 880 земельних правочинів. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 3721 нотаріус. Всього заяв – 4146, 3580 погоджено, 95 ще розглядаються, відмову отримали 471.

 

В Україні спростили доступ до інформації з ДЗК про земельну ділянку.  Отримання інформації з ДЗК про земельну ділянку стало ще простіше. Відтепер розробники програмного забезпечення можуть скористатися АРІ (прикладний програмний інтерфейс) вебресурсу «Е-Сервіси» Держгеокадастру «Отримання інформації про земельну ділянку по перетину з координатою».

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

В Україні стартував сезон раннього яблука. На поточному тижні українські садівники приступили до реалізації яблук ранніх сортів. На сьогоднішній день основна пропозиція на ринку становить яблуко сорту «Женева». Також, варто відзначити, що в поточному році виробники приступили до збирання врожаю майже на 10 днів пізніше, ніж у минулому сезоні.

 

Українці споживають лише половину від річної норми яблук. Рівень споживання яблук в Україні становить 22-24 кг на особу на рік – лише 44-50% від раціональної норми споживання у 50 кг. Як порівняти з розвиненими країнами світу, українці споживають менше яблук. Наприклад, в Австрії цих плодів споживають 48,3 кг на особу на рік, у Туреччині, Словенії – до 35 кг.

 

В продаж надійшли перші партії місцевих кавунів. На поточному тижні на українському ринку в продаж надійшли перші партії кавунів ранніх сортів. Сезон кавунів в цьому році почався майже на 2 тижні пізніше, ніж роком раніше, через несприятливі погодні умови.

 

В тренді різнобарвна кольорова капуста. Фермери Львівщини виростили незвичайну для українського ринку капусту. Перший урожай різнобарвною цвітної капусти викликав жвавий інтерес у супермаркетів і ресторанів.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Ліберія відкрила свій ринок для українського м’яса птиці.  Українські виробники м’яса птиці та продуктів з нього отримали можливість експортувати продукцію до Республіки Ліберія. Відповідний сертифікат погодили компетентні органи двох країн.

 

Експорт сої з України значно скоротився.  За період вересень-червень 2020/21 МР експорт сої з України скоротився на 45% в порівнянні з показником за аналогічний період попереднього сезону і склав лише 1,4 млн тонн, що є мінімальним показником із 2014/15 МР.

 

Вітчизняні огірки активно купують Польща й Естонія.  Протягом І півріччя 2021 року Україна експортувала 3,6 тис. тонн огірків і корнішонів, що в 2,4 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому еквіваленті експорт зріс у 2,3 раза проти показника за січень-червень 2020 року – до $13,5 млн. Найактивніше українські огірки й корнішони у січні-червні купували Польща ($1,9 млн) й Естонія ($1,8 млн).

 

У І півріччі Україна заробила на експорті молочної сироватки на 25,2% більше.  У І півріччі 2021 року Україна експортувала 13,8 тис. тонн молочної сироватки, що на 6,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому еквіваленті експорт зріс на 25,2% проти показника за січень-червень 2020 року – до $13,5 млн.

 

Українську лохину експортуватимуть до Скандинавії.  BigBlue Organic експортує першу пробну партію органічної лохини до країн Скандинавії.

 

На імпорт баранини у І півріччі Україна витратила в 1,5 раза більше.  У І півріччі 2021 року Україна закупила за кордоном 15,5 тонн баранини чи козлятини – на 27,3% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Весь обсяг був із однієї країни – Нової Зеландії.

 

У І півріччі Україна придбала за кордоном 50,3 млн голів живої свійської птиці.  Протягом І півріччя 2021 року Україна імпортувала 50,3 млн голів живої свійської птиці: курей, качок, гусей, індиків, цесарок. Це на 13,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому еквіваленті імпорт живої свійської птиці у січні-червні цього року склав $35 млн – на 21,4% більше, ніж за такий самий період 2020 року.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

В Україні відбулась прем’єра аграрного кліпу «Вродило».  14 липня, відбулась прем’єра кліпу «Вродило». Однойменний сингл присвячений нелегкій долі аграріїв. Проєкт «Вродило» був створений за ініціативою та натхненням Романа Руденка та за підтримки Latifundist Media та Lati Production.

 

На Кіровоградщині відбулася польова подія «УКАБ Агротехнології». 13 липня на потужностях холдингу «АгроВіста» (м. Олександрія, Кіровоградська обл.) асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent провели першу регіональну подію «УКАБ Агротехнології. СТЕП». Захід поєднав у собі демонстрацію техніки, тест-драйви, експрес-навчання та прикладні майстер-класи по вибору та впровадженню технологій точного землеробства і налаштуванню техніки.

 

Відтепер українське молоко перевіряють з допомогою ІТ-технологій.  Уже 13 областей України долучилися до пілотного проєкту «Молочний модуль». Це програмне забезпечення для контролю якості молока.

 

Китай зібрав перший урожай «космічного рису». Китай зібрав свою першу партію «космічного рису» з насіння, які повернулися з місячної подорожі в минулому році. Урожай був вирощений з 40 грамів насіння, які вирушили з місячним зондом Chang’e-5 в листопаді.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується