Зазвичай бджолярам вдається домовитись з аграріями про компенсацію збитків від отруєння бджіл – SEEDS

Обробка полів агресивними пестицидами призводить до загибелі медоносних бджіл та інших комах, а також забруднює ґрунти та воду. Засоби, сертифіковані в Україні, не мають призводити до фатальних наслідків для довкілля, утім, деякі фермери купують дешеві аналоги дозволених пестицидів та здійснюють обробку в неналежний час. Через це пасічник з села Лисківці на Хмельниччині Юрій Костенюк втратив близько 80% бджіл, повідомляє SEEDS.

“Планували розширити пасіку до 100 вуликів. Але тепер це зробити не вийде”, – говорить бджоляр.

Коли бджоли помирали, спостерігалися ознаки паралічу, що є свідченням отруєння. Юрій Костенюк втрачає бджіл вже другий рік поспіль. Минулого року нікуди на це не скаржився, але цьогоріч налаштований більш рішуче. Хоча спершу планує “мирно” домовитися з фермером.

Утім фермер Роман Гаврилюк не вважає, що обприскування полів стало причиною загибелі бджіл. Він надав пасічнику перелік речовин, яким обробляв поля. Але записаний він лише зі слів фермера. До того ж, щодо однієї зі згаданих речовин аналізів не виконує жодна лабораторія. Також всі аналізи, які могли б стати доказом у суді, бджоляр має робити власним коштом, а вартість такої перевірки – 8 тис. гривень.

Цього року до відділу Держпродспоживслужби у Хмельницькій області звернулося 16 бджолярів. У цілому вони заявили про отруєння 500 бджолосімей. Минулого року таких звернень у регіоні було 15, а в 2019 році – 40. Бджолярі та аграрії зазвичай домовляються про відшкодування збитків, якщо це не вдається зробити, пасічники подають до суду, говорить заступник голови управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Ігор Гузар.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується