Головні новини тижня від AGRI-GATOR (05.07 – 09.07)

В Україні стартували онлайн-торги землею, українські виробники черешні працюють в збиток, Україна подвоїла експорт морожених овочів, перша партія українського меду прямує до Канади, найбільший герб України на полі та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Уряд хоче спростити умови виробництва спиртової продукції для малих виробників. 7 липня на засіданні Уряду прийнято законопроект про зміни до законодавства, які спрощують умови виробництва спиртових дистилятів малими виробниками. Таке рішення прийнято в рамках Програми реформування та розвитку спиртової галузі на 2020-2023 роки.

 

Учасники зернового ринку та Мінагрополітики підписали Меморандум про взаєморозуміння.  Зерновий Меморандум покликаний забезпечити передбачуваність та гнучкість ринку у питаннях експорту зернових культур, що є важливими чинниками успішної експортної діяльності.

 

Міжнародну раду по зерну очолив торгпред України. Заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка став главою Міжнародної ради по зерну (IGC, МСЗ) на період з липня 2021 року по червень 2022 р

 

РИНОК ЗЕМЛІ

В Україні стартували онлайн-торги землею. 5 липня, закон про онлайн-торги землею Закон України № 2195 повністю набрав чинності. Документ опублікували у виданні «Голос України» 25 червня.

 

Уряд змінив правила державної реєстрації прав на землю.  Кабінет міністрів змінив правила державної реєстрації прав на землю. До Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вноситимуть номер відомостей про оренду земельної ділянки та про емфітевзис. Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

 

Ринок землі поставлено на паузу: озвучено перші проблеми.  Запуск ринку землі в Україні поставили на паузу, оскільки його не вдалося запустити на повну силу. Головною причиною такої затримки називають неможливість оперативно під’єднати до системи нотаріусів. В нотаріальній палаті України повідомили, що в країні понад 6,5 тис. нотаріусів і всіх під’єднати вчасно виявилося неможливо технічно.

 

Визначили економічно обґрунтовану середня вартість землі в Україні. В 2020 році орендна плата за землю становила в середньому 3425 грн за 1 гектар по Україні, а ставка по довгостроковим кредитам в іноземній валюті – 6,7%. Таким чином, економічно обґрунтована середня вартість землі в Україні становить 51,2 тис. грн за гектар.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Перше півріччя 2021 року для українських молочників стало найгіршим за прибутковістю за останні 6 років. Ціни на молоко в червні 2021 року були на 21% вищими, ніж в аналогічний період 2020 року, що є  позитивним для українського молочного ринку, але варто розуміти, що корми за відповідний період подорожчали на 48%, тому даний позитив досить умовний, адже прибутковість виробництва, не зважаючи на вищі ціни, впала.

 

Скільки сала та м’яса їдять українці? Лише за останні п’ять років українці скоротили обсяги споживання сала на третину. Зараз у середньому громадяни з’їдають по 2,1 кілограма сала на рік. Середнє ж споживання м’яса, згідно з прогнозами, цього року становитиме 45,5 кілограма. Ці показники помітно нижчі, ніж середньоєвропейські.

 

В Україні створили незвичайне морозиво. Український бренд Space ICE виготовляє морозиво з простих інгредієнтів за оригінальною технологією. Для виготовлення морозива компанія використовує інноваційну технологію азотної заморозки. Морозиво має унікальну форму та представлене багатьма смаками – чорниця, цитрус, солона карамель, шоколад-кава, полуниця, обліпиха та інші.

 

Виробники української черешні цього року змушені працювати в збиток. Виробники черешні в Україні відзначають парадоксальну ситуацію на ринку цього року: фермери опустили ціни до мінімуму і часом працюють собі в збиток, а перекупники закуповують невеликі обсяги, але реалізують черешню по вдвічі більшим цінам.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Україна подвоїла експорт морожених овочів.  У І півріччі 2021 року Україна експортувала 3 тис. тонн морожених овочів – вдвічі більше, як порівняти з обсягом за аналогічний період 2020 року. У грошовому еквіваленті експорт склав $2,8 млн, що на 75% більше від показника за січень-червень 2020 року.

 

У І півріччі Грузія закупила в 10,5 разів більше українських свиней.  У І півріччі 2021 року Україна експортувала 10,3 тис. голів живих свиней, що в 10,5 разів більше, як порівняти з аналогічним періодом минулого року. Експорт живих свиней у грошовому еквіваленті у січні-червні зріс у 9,5 разів – до $1,5 млн. Увесь обсяг українських свиней, що експортується, традиційно купує Грузія.

 

Перша партія українського меду вже дісталася Канади.  Двадцяти футовий контейнер з  асортиментом меду торгової марки «HONIGMA» на цю мить прямує річковими артеріями Північної Америки до складів місцевих рітейлерів. Вже скоро мед, який виробляє новітнє та високотехнологічне підприємство ТОВ «АПІ – ТРЕЙД» скуштують жителі канадської провінції Квебек та північних штатів США.

 

Росія розширила перелік заборонених до ввезення з України товарів.  Росія заборонила ввезення з України морозива, цукру, мінеральних і газованих вод із цукром, томатного кетчупу, про що йдеться в постанові російського уряду №1305 від 28 червня 2021 року.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Національний рекорд: найбільший герб України на полі.  8 липня, у с.Велика Олександрівка, Бориспільського р-ну, Київської області відбулась реєстрація національного рекорду: найбільший герб України, створений на полі за допомогою інноваційних технологій. Герб України на площі 60 000 м2 висіяли на полігоні аграрних інновацій Digital Field.

 

Український мед взяв «золото» та «срібло» на конкурсі в Лондоні. Українські бджолярі отримали п’ять золотих, чотири срібних та одну бронзову нагороду за якість меду на міжнародному конкурсі. Оцінювали смак меду, консистенцію, аромат і зовнішній вигляд.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується