Лещенко назвав дві шахрайські схеми, які будуть найбільш поширеними на ринку землі. — АГРОПОЛІТ

В Україні стартував ринок землі:  за перший день моніторинг ринку зафіксував 33 укладені угоди купівлі-продажу землі. Разом з тим, ринок землі поки не вступив в повну силу. До 2024 року він буде діяти в обмежених можливостях: покупцями зможуть стати не всі, а кількість землі, яку продадуть в «одні руки», не повинно перевищувати 100 га, повідомив в інтерв’ю «Новому часу» міністр АПК Роман Лещенко.

Влада вже зараз передбачає, які схеми можуть задіяти покупці, щоб обійти обмеження за кількістю землі. Крім того, чекають відвертих шахраїв і серед продавців земельних ділянок. Про ці схеми розповів в інтерв’ю «Новому часу» міністр агрополітики Роман Лещенко.

«Геніальність наших людей не має меж, і, безумовно, будуть шукати якісь дірки, щоб застосовувати схеми. Земельний моніторинг і реєстр дають можливість відслідковувати ці схематози», – попередив глава Мінагрополітики.

Міністр виділив дві схеми, які будуть найбільш популярні на ринку землі:

Купівля землі через підставних осіб

Швидше за все, що скупники землі будуть вдаватися до цієї схеми. Вони скуповуватимуть ділянки через родичів, друзів і просто третіх осіб, яким пообіцяють невелику особисту вигоду від угоди. Однак «вирахувати» таких схематозників буде легко, каже Лещенко.

Тут на допомогу контролюючим органам прийде фінансовий моніторинг. Адже кожен покупець повинен буде довести законність походження своїх грошей, за які він має намір купувати землю. І вже на цьому етапі багатьох зможуть відсіяти.

Кілька власників на одну ділянку землі

Тут мова йде про шахрайство серед продавців. На одну ділянку зможуть пред’явити документи відразу кілька продавців. Лещенко навів приклади з особистого досвіду, коли на дорогу землю під Києвом виявлялося відразу по три власника на одну ділянку.

 

Ми розуміємо, що з цих трьох у двох підробка … Такі проблеми дадуть нам можливість побачити, де ці ділянки, і відслідковувати, вносити зміни в законодавство», – каже Роман Лещенко.

 

Крім того, глава Мінагрополітики визнає, що потребує доопрацювання ще й антирейдерське законодавство.

 

Тут у нас теж є питання», – заявив Роман Лещенко.

 

Таким чином, в розпочатому ринку землі поки не все гладко з законодавчою базою. Вона потребує доопрацювання вже на марші. Однак в Мінагрополітики вважають це нормальним процесом, який допоможе, врешті-решт, все відшліфувати, щоб до повного відкриття ринку землі все працювало.

Нагадаємо, що експерт повідомив, на скільки можуть здорожчати земельні ділянки.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується