У Держпродспоживслужбі розповіли про поширеність шкідників на посівах зернових культур

Станом на початок липня, за інформацією Держпродспоживслужби, повсюди у посівах озимих та ярих зернових колосових культур триває шкодочинність клопів, жужелиць, попелиць, трипсів та інших шкідників.

Одним із найпоширеніших шкідників на посівах зернових колосових культур цьогоріч є клоп шкідлива черепашка. Його личинки наразі шкодять рослинам майже в усіх регіонах України. Чисельність всіх стадій фітофага в середньому становить 0,2-1,5, макс. 2-4 (Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Одеська, Харківська та Херсонська обл.) екз. на 1 м², на необроблених ділянках клопи пошкодили до 10% рослин.

Разом з тим, у колосках озимої пшениці, жита, ячменю живляться хлібні жуки (0,5-3, макс. в осередках до 5 екз. на 1 м² у Луганській та Херсонській обл.) та жужелиця (0,5-3 екз. на 1 м²), які пошкодили 3-5% колосків.

У посівах ярих колосових культур розвиваються та шкодять злакова попелиця та трипси, якими заселено 7-20, осередково до 35% рослин. На даний час середня чисельність фітофагів у посівах озимини становить 18-24 екз. на колос. З огрубінням зерна озимих культур попелиці перелітають на ярі зернові та злакові бур’яни.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується