На Прикарпатті попередили про загрозу поширення білокрилки – AgroTimes

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попередило, що спека та підвищена вологість повітря формують сприятливі умови для розвитку білокрилки та її шкодочинності.

Про це йдеться у дописі на сторінці організації у Фейсбук.

За словами спеціалістів, білокрилки – це білі крихітні метелики, які літають довкола рослини. Розмножуються вони дуже швидко, відкладаючи яйця на нижній стороні листка. Протягом року розвиваються декілька поколінь шкідника. Личинки та дорослі особини, висмоктуючи соки з нижнього боку листка, викликають пожовтіння листя, яке з часом покривається сажистим нальотом. Сильно пошкоджені рослини відстають у рості й розвитку, їхня врожайність знижується.

«Виявити білокрилку нескладно. Навіть при легкому дотику до рослини в повітря здіймаються маленькі (до 2 мм) білі комашки, які відразу ж намагаються повернутися назад», – пояснили управлінні Держпродспоживслужби.

Проте застерігли про високу швидкість розмноження та загрозу подальшого розповсюдження шкідника.

Для боротьби з фітофагом порадили систематично проводити боротьбу з бур’янами.

За масового розмноження білокрилки – проводити обробки препаратами, що внесені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

«Ефективними є композиції інсектицидів з обов’язковим додаванням прилипача», – зауважили спеціалісти.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується