Понад 80% водойм у Німеччині забруднені пестицидами — SuperAgronom.com

Як показали дослідження вчених Центру досліджень навколишнього середовища ім. Гельмгольца (UFZ), здійснені в рамках загальнонаціональної програми, у понад 80% водойм Німеччини рівень забрудненості пестицидами перевищує порогові значення, встановлені урядом країни. Хоча і ці порогові значення досить високі.

Результати такого дослідження були опубліковані в науковому журналі Water Research, пише AgroTimes.ua.

Як зазначається, протягом двох років дослідники вивчали забруднення пестицидами струмків, що протікають переважно через сільськогосподарські низинні райони в 12 федеральних землях Німеччини.

Фахівці виявили значні перевищення значення RAC — концентрації хімічної речовини, зазначеної в офіційній процедурі затвердження пестициду. Це значення не повинно бути перевищене у воді, інакше негативний вплив на водні організми неминучий.

Так, у 81% досліджених малих водотоків значення RAC були перевищені. У 18% випадків таке перевищення було виявлено більш ніж по 10 категоріях пестицидів. За словами професора Маттіаса Лісса, дані дослідження виявилися для вчених несподіванкою.

Наприклад, у трьох водоймах інсектицид тіаклоприд перевищив значення RAC більш ніж в 100 разів. У 27 потоках інсектициди клотіанідін, метіокарб і фіпроніл, а також гербіциди, такі як тербутилазин, нікосульфурон і ленацил, перевищили значення RAC у 10-100 разів.

Разом з тим, завдяки великому набору даних, дослідники виявили, що пестициди впливають на водні безхребетні організми в набагато нижчих концентраціях, ніж передбачалося.

 

«Крім пестицидів, на організми в екосистемі діють багато інших чинників стресу. Це робить їх набагато більш чутливими до пестицидів. Природні чинники стресу, такі як тиск хижаків або конкуренція між видами, недостатньо враховуються при оцінці ризику. Але ці очевидні проблеми часто залишаються непоміченими, тому що ступінь забруднення пестицидами і наслідки цього не були підтверджені в польових умовах ні в Німеччині, ні в інших країнах», — зазначив Маттіас Лісс, координатор проєкту з моніторингу малих вод.

 

Нагадаємо, швейцарці планують повністю заборонити використання синтетичних пестицидів.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується