В Україні готують програму контролю сказу тварин — АГРОПОЛІТ

В Україні затвердять програму контролю сказу тварин на 2021/30 роки. Про це інформує Держпродспоживслужба.

«Проєкт програми розроблено Держпродспоживслужбою за участі експертів Проєкту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні». Експерти також допомогли у проведенні оцінки ризиків поширення сказу на території України», — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що за І квартал 2021 року в Україні було щеплено проти сказу 1,1 млн сприйнятливих тварин, при цьому виявлено 236 випадків сказу.

 

Наше завдання — зробити все для запобігання поширення сказу на території нашої країни, адже це хвороба, яка має 100% летальність. Я вдячна проєкту ЄС за співпрацю і допомогу, тому що для нас дуже вважливим є досвід країн, які вже успішно впоралися з поширенням цього захворювання», — сказала Владислава Магалецька, голова Держпродспоживслужби.

 

Сказ — це вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і 100% летальністю та входить у п’ятірку найбільш небезпечних зоонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

 

На сьогоднішній день стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання і включає в себе парентеральну вакцинацію домашніх тварин (собак, котів), пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних, епізоотичний моніторинг та широку роз’яснювальну кампанію серед населення», — підкреслили у відомстві.

 

Нагадаємо, що станом на 1 січня 2020 року в Україні зареєстровано 908 випадків сказу, що на 558 менше, ніж за аналогічний період 2018 року.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується