95% меду на Півдні – з соняшника – AgroTimes

Обмеженість сівозмін і відсутність природних медоносних насаджень заважають бджолярам на Півдні отримувати широку лінійку медів. Основний монофлорний мед у регіоні – соняшниковий. Тож для отримання інших медів пасікам Миколаївщини доводиться кочувати далеко на північ.

Про це в коментарі AgroTimes розповів Олег Калінін, засновник ТОВ «ОТК» в Миколаївській області, що займається виробництвом і продажем меду під торговою маркою «Медова фабрика».

«Ми збираємо за сезон 100 тонн меду. Наша група об’єднує 7 пасічників, у цілому маємо 2000 вуликів. Працюємо не лише на внутрішній ринок, а й на експорт: продаємо мед у Німеччину, Польщу, Іспанію, Португалію, Болгарію та навіть США. Гуртові партії меду постачаємо від 1 тонни. Маємо запити на різні типи меду. Окрім соняшнику, виробляємо мед із ріпаку, гречки, коріандру. Є в асортименті акацієвий і липовий мед, а також мед із різнотрав’я. Однак більшість із перелічених медоносів ростуть північніше від зони нашого основного розташування, тож нам доводиться щосезону кочувати з пасікою на значні відстані», –– розповів Олег Калінін.

Мед ТМ «Медова фабрика» не проходить пастеризацію та не містить антибіотиків. Спочатку група працювала лише на експорт, а згодом вийшла на внутрішній ринок з власним медовим брендом.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується