Аграрії в Німеччині мають врожайність ріпаку на 25% вищу, ніж в Україні — SuperAgronom.com

Наразі врожайність ріпаку в Україні на чверть нижча, ніж в Німеччині. Зважаючи на стабільне зростання попиту на цю культуру, українські агровиробники стрімко розвивають технології і невдовзі, маючи новітні високоефективні гібриди, зможуть наздогнати показники європейського партнера.

Про це розповів Міхаель Рязановский, директор компанії «NPZ Україна», яку в країні більше знають як Lembke, йдеться у матеріалі «Як німці привезли ріпак в Україну» на Latifundist.com.

«До 2007 р. середня врожайність ріпаку в Україні була на рівні 1,3 т/га. В окремі роки показник опускався нижче 1 т/га. Зараз середня врожайність — 2,5 т/га. В Німеччині цей показник на чверть вищий. Важливо сказати, що з 2002 р. NPZ почала виводити на ринки гібриди ріпаку. Вони вимагають високої технологічності у вирощуванні. Тому аграріям знадобився час, щоб удосконалювати технологію і звикнути до культури», — розповів аграрій.

Він додав, що у 2005 р. в Німеччині 50% ринку насіння ріпаку були гібриди. В Україні, зрозуміло, цей показник був значно меншим. А сьогодні вже близько 80% сегмента займають гібриди.

«Але з 2007 р. попит на ріпак став рости, тому що підскочила ціна на нього на світовому ринку. По-моєму, якраз тоді Європа почала нарощувати виробництво біодизеля. І якщо в Україні вирощували 600 тис. тонн ріпаку, то у 2008-2009 рр. виробництво зросло до 3 млн тонн. З того часу щорічно в країні збирають 2,5-3 млн тонн ріпаку. Тобто сьогодні це цікава культура в сівозміні», — додав Міхаель Рязановский.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується