Головні новини тижня від AGRI-GATOR (14.06 – 18.06)

Прийнято закон про податкову амністію, визначено максимально допустимі норми хлорпірифосу, площі посівів цукрових буряків скоротилися до критичного мінімуму, Україна лідер із світового експорту проса, Україні дозволили постачати насіння бобових і трав на міжнародні ринки, у Мелітополі  створять музей черешні та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

В Україні прийняли закон про податкову амністію. Верховна Рада України від 15 червня 2021 р прийняла закон «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом введення добровільного декларування фізичними особами належних їм активів і сплати одноразової збору в бюджет» (№5153).

 

Мінагрополітики розпоряджатиметься бюджетною програмою допомоги аграріям.  Відповідно до Постанови Кабінету міністрів розпорядником бюджетних коштів, виділених на фінансову підтримку аграріїв, призначено Міністерство аграрної політики та продовольства замість Міністерства економіки.

 

Кабмін затвердив порядок перевірки власника земельної ділянки с/г призначення. На засіданні Кабінету Міністрів України затверджено Порядок перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки с/г призначення вимогам відповідно до ст. 130 Земельного кодексу України. Вказаний Порядок містить чітку послідовність дій нотаріуса щодо здійснення перевірки набувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

 

У Раді зареєстрували законопроект про фортифікацію борошна.  У Верховній Раді зареєстрували законопроект №5657 «Проект Закону про фортифікацію борошна». Метою прийняття проекту Закону є зміцнення та збереження здоров’я населення, пов’язаних нестачею в організмі людини вітамінів, мінеральних речовин та мікроелементів, поліпшення демографічної ситуації в Україні.

 

Мінагрополітики виставило на обговорення законопроект про виноград та виноградне вино.  Проєкт закону України розроблено Мінагрополітики на виконання пунктів 368 та 369 плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014/17 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів України від 17 вересня 2014 року №847»

 

Зеленський зняв Лещенко з посади уповноваженого Президента з земельних питань. Міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко звільнений з посади уповноваженого Президента України із земельних питань. Про це йдеться в указі Президента України №244 / 2021.

 

ВРУ ратифікувала протокол приєднання України до Консультаційного центру з питань права СОТ.  Приєднання до Консультаційного центру з питань права СОТ дозволить отримувати безоплатні юридичні консультації з питань торгового права, що посилить кадрову та інституційну спроможність України для захисту національних інтересів держави у рамках СОТ.

 

Визначено максимально допустимі норми хлорпірифосу в агропродукції. Міністерство охорони здоров’я затвердило максимально допустимі рівні вмісту хлорпірифосу і хлорпирифос-метилу в сільськогосподарської продукції та харчових продуктах в кількості 0,01 мг / кг (мг / л).

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

В Україні продовжує знижуватися виробництво яєць. Обсяг виробництва яєць в Україні за підсумками січня-травня 2021 р склав 6,02 млрд шт., Що на 14% нижче за показник аналогічного періоду 2020 року (7 млрд шт.).

 

За 5 місяців промисловий вилов риби в Азовському морі збільшився на 42%.  Протягом січня-травня 2021 року промисловий вилов риби та інших водних біоресурсів в Азовському морі збільшився на 42% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так, за 5 місяців українські рибалки виловили у цьому морі понад 1000 т риби та інших водних біоресурсів. За той самий період 2020 року цей показник склав 707 т.

 

Поголів’я свиней знову перетнуло позначку 6 млн.  На 1 червня 2021 року поголів’я свиней в Україні зросло на 1,6%, як порівняти з аналогічною датою минулого року, і сягнуло 6,06 млн голів. Останній раз показник у 6 млн голів свиней в Україні фіксувався 1 грудня 2019 року.

 

За останні три роки площі посівів цукрових буряків скоротилися до критичного мінімуму. Так, у 2020 р. площі посівів цукрових буряків становили 209 тис. га, тоді як для задоволення потреб внутрішнього ринку у виробництві цукру необхідні посіви мінімум на 228-230 тис. га.

 

Суниця садова продовжує дешевшати. В Україні знову дешевшає суниця садова у зв’язку з стрімким погіршенням якісних характеристик ягоди через погодні умови. Якщо ще минулого тижня середні оптові ціни на суницю садову в Україні не опускалися нижче 25-65 грн / кг, то вже на поточному тижні виробники пропонують до продажу ягоду за ціною 20-50 грн / кг.

 

На Херсонщині виводять новий сорт кавунів, стійкий до ультрафіолетового опромінення. В Південній дослідній станції на Херсонщині виводять новий сорт кавунів, стійкий до ультрафіолетового опромінення.

 

ТЕРРА ФУД отримала сертифікат Protek першою у Східній Європі. Компанія «ТЕРРА ФУД» першою серед молочних компаній Східної Європи отримала міжнародний сертифікат санітарно-гігієнічної безпеки робочих місць Protek level-2 від Intertek.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Україна є лідером із світового експорту проса за результатами 2020 року. За результатами 2020 року Україна займає 1-ше місце в рейтингу найбільших експортерів проса в світі за обсягом. Далі слідує США, Російська Федерація та Індія. Основними країнами-імпортерами українського проса є Індонезія (14% українського експорту), Польща (7%) та Великобританія (6%).

 

Виручка від експорту українських яєць за 5 місяців впала у 2,2 рази. Україна у січні-травні 2021 року відправила на експорт 19,23 тис. тонн яєць, що в 2,6 раза менше, ніж за такий самий період минулого року. Головними покупцями українських яєць були ОАЕ (37,8%), Латвія (28%) та Ізраїль (8,5%).

 

Україні дозволили постачати насіння бобових і трав на міжнародні ринки. Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР, англ. Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) розширює участь України в Схемах ОЕСР сортової сертифікації або контролю насіння, призначених для міжнародної торгівлі, залучивши її до Схеми для насіння трав та бобових.

 

За п’ять місяців Україна наростила імпорт молочної сироватки на 70,7%. Імпорт молочної сироватки в Україні протягом п’яти місяців цього року зріс на 70,7% – до 2,7 тис. тонн. На закупівлю цього товару за кордоном Україна витратила $ 3,6 млн, що на 66% більше, ніж в січні-травні 2020 року. Найбільші постачальники молочної сироватки в Україну протягом п’яти місяців 2021 року: Польща ($ 1,3 млн), Німеччина ($ 718,6 тис.), Швеція ($ 596,5 тис.).

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Україна піднялася в глобальному рейтингу сталого розвитку. Україна піднялася на дев’ять позицій і зайняла 36 місце серед 165 країн у щорічному рейтингу сталого розвитку, що публікується ООН і Фондом Bertelsmann. Прогрес України відзначений в досягненні десяти з 17 цілей, що визначають сталий розвиток країни в економічній, соціальній та екологічній сферах.

Музей черешні планують створити у Мелітополі.  Мелітопольська черешня є, мабуть, одним із найвідоміших садівничих брендів України. Щоб зробити черешню не лише популярним харчовим продуктом, а й туристичною родзинкою Запорізької області, влада Мелітополя планує створити відповідний музей.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується