Невідомі вирощують сільгоспкультури на закритих радіаційно забруднених землях

На Житомирщині значна площа радіоактивно забруднених с/г угідь, які заборонено використовувати у виробництві, перебуває в господарському обігу вже досить тривалий час. При цьому, площі постійно розширюються.

Про це пише AgroPolit.com з посиланням на видання «Українська правда».

За інформацією Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області, станом на початок 2016 року на Житомирщині налічувалось понад 33 тис. га радіоактивно забруднених с/г угідь, які заборонено використовувати у виробництві. Найбільша їх площа припадала на колишній Народицький район — 22,19 тис. га.

 

«Співставивши межі земельних ділянок 2-ї зони забруднення, кадастрові номери яких було отримано від Держгеокадастру, зі свіжими супутниковими знімками, ми виявили, що значна частина цих земель вже тривалий час використовуються для орного землеробства. Для прикладу, розглянемо земельні ділянки категорії земель запасу, які розташовані на північ та схід від колишнього містечка Базар (кадастрові номери 1823780400:02:002:0009, 1823786000:04:006:0001, 1823786000:04:004:0001 та інші)», — ідеться у матеріалі.

 

Зазначається, що витяги із земельного кадастру по кожній із цих ділянок показують, що до них застосовується обмеження у використанні «Зона радіоактивно забрудненої території.

Також всі ці ділянки зазначені в переліку вилучених із використання земель, наданому Держгеокадастром у відповідь на запит.

 

«Проте, супутниковий знімок Google показує, що наразі більшість цих територій засіяна сільськогосподарськими культурами. Поруч також обробляються землі приватної та комунальної власності, які не були офіційно включені до 2-ї зони радіоактивного забруднення», — говориться у матеріалі. — При цьому, ДАЗВ, у відповідь на наш запит чітко вказало, що «не видавало жодних спеціальних дозволів на ведення сільськогосподарської діяльності на землях зони безумовного відселення».

 

Додається, що така сама ситуація і з землями навколо смт. Народичі.

Тільки тут площі залучених у вирощування с/г культур радіаційно забруднених земель значно більші — близько 2,5 тис. га, які обробляються щонайменше із весни 2017 року», — підкреслюють журналісти.

Нагадаємо, фахівці розповіли, чи можна вирощувати культури на чорнобильській землі.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується