Експерти фіксують рекордний за останні 10 років обсяг законтрактованого врожаю за форвардними угодами — АГРОПОЛІТ

Значну частину майбутнього експортного потенціалу зернових України складають форвардні угоди. Минулого року виникло чимало проблем з їх виконанням (до 30 % дефолтів), і багато експертів стверджували, що репутаційні наслідки через велику кількість дефолтів за форвардними контрактами відгукнуться на майбутніх контрактах. Однак рекордний за останні 10 років обсяг законтрактованого майбутнього врожаю свідчить, що попит на форвардні контракти залежить більше від ринкової і цінової кон’юнктури, ніж від репутаційних моментів у минулому. Про це йдеться в аналітичному матеріалі AgroPolit.com.

Як прокоментував ситуацію президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов, сумарні збитки трейдерів за минулий рік по форвардним дефолтам оцінюються ринком від $80 млн до $100 млн, але на поточну ситуацію ці показники майже не вплинули.

 

Більшість дефолтних контрактів «відмили» за допомогою вошауту (wash out – компенсація різниці контрактної вартості зерна і поточної ринкової ціни необхідного обсягу, –Ред.). Є частина контрактів, які зараз знаходяться в судах але, разом з тим, всі гравці доклали зусиль, щоб форвардний механізм продовжував працювати. Сьогодні ми оцінюємо обсяг форвардних контрактів навіть вище за минулорічний», – прокоментував ситуацію Микола Горбачов.

 

Детальніше про це читайте у матеріалі: Врожай зернових 2021: прогнози, ціни, перспективні ринки збуту та аналіз форвардних угод


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується