Ціни на молоко-сировину незмінні шостий місяць – AgroTimes

Уже шостий місяць поспіль ціни на сире молоко залишаються стабільними, що є доконаним безпрецедентним фактом у молочній галузі.

Про це повідомляє головний аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

«Наразі часовий проміжок, коли в попередні роки спостерігалося сезонне зниження цін, уже минув.Ціни залишилися стабільними, і головне питання найближчого майбутнього – чи зросте ціна в період традиційного сезонного висхідного тренду? – зазначив він. – Питання складне, якщо брати до уваги вже не тільки вартість кормового столу, а й внутрішній дефіцит сировини, низьку рентабельність галузі переробки та імпорт молочної продукції, що зростає. Баланс у такій ситуації, безумовно, визначить оперативна ринкова ситуація, яка буде акцентована на боці переробників у вигляді конкурентної боротьби за дефіцитну сировину».

Зараз у ситуації, що склалася, середні ціни без ПДВ на молоко-сировину залишаються на попередніх рівнях: екстраґатунок – 10,21 грн/кг; вищий – 9,81 грн/кг; перший – 9,26 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків – 9,76 грн/кг.

У регіональному розрізі середньоринкові ціни на середні та великі партії молока екстраґатунку коливалися в таких діапазонах: північ, південь і центр – 9,8-10,5 грн/кг; схід – 9,75-10,5 грн./кг; захід – 9,7-10,45 грн/кг.

Як повідомлялося, Тернопільщина найактивніше нарощує виробництво молока.

Нагадаємо, в травні УМІ знизився на 6,6%.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується